Logowanie

Realizacja charytatywnego koncertu „Razem z Ukrainą” przez firmę GMB Pro Sound

Realizacja charytatywnego koncertu „Razem z Ukrainą” przez firmę GMB Pro Sound

Pod względem realizacji nagłośnienia, charytatywny koncert „Razem z Ukrainą” był jednym z największych wyzwań ostatnich miesięcy. Dźwiękiem na tej imprezie zajęła się firma GMB Pro Sound. Charytatywnie. Szacunek!

Na wstępie chcemy jako redakcja wyrazić ogromne słowa uznania i szacunku dla wszystkich – każdego z osobna <3 - techników, realizatorów, kierowców, magazynierów oraz dla szefostwa firmy GMB Pro Sound za OGROMNE SERDUCHA i absolutnie profesjonalny wkład w realizację tego koncertu <3 Charytatywnie. Dla nich wszystkich liczyła się IDEA – realna pomoc dla Ukrainy. Koncert „Razem z Ukrainą” to zorganizowany na najwyższym poziomie zryw od serca wielu wielu firm, bo oprócz GMB Pro Sound, w realizacyjnie w produkcję tego koncertu zaangażowały się takie firmy, jak TSE, Green Beam Design, Woodys Backline, Aram, Rigg, Źle i Tanio, Follow The Step oraz TVN. Mamy świadomość, że za tymi firmami kryją się osoby, które zaangażowały się w ideę tego pięknego koncertu <3

GMB ProSound Allen Razem z Ukraina db audiotechnik KSL8 FOH out fill all3 

Koncert był transmitowany przez TVN. A gdy szykuje się telewizyjna „sztuka”, wówczas szczególnie warto postawić na sprawdzony zespół techników i realizatorów i profesjonalny, pewny w działaniu sprzęt. Zwłaszcza, gdy do zrealizowania jest tak potężny aparat wykonawczy, jak podczas koncertu „Razem z Ukrainą” - chór, orkiestra, soliści. Nieomal setka ludzi na scenie! Nie licząc techniki...

 GMB ProSound Allen Razem z Ukraina db audiotechnik KSL8 FOH out fill zoom0

Sprzętowo podczas tego koncertu nie było żadnych kompromisów. Jako główny system nagłośnieniowy firma GMB Pro Sound przekazała na potrzeby tego koncertu swojego flagowca – liniowy system d&b audiotechnik KSL8 napędzany końcówkami D80.

Na froncie zostały powieszone dwa grona po 16 modułów d&b KSL8 w trybie Array Processing – czyli każdy moduł miał oddzielny napęd z d&b D80. Dzięki tej technologii d&b audiotechnik, pokrycie nagłaśnianej powierzchni jest wyrównane pod względem częstotliwościowym. Wspaniała technologia! Jako out-fill zostały powieszone dwa grona po 12 modułów d&b KSL8 – również napędzanych końcówkami mocy d&b D80.

Za przetwarzanie niskiego pasma odpowiadało 12 potężnych subbasów d&b audiotechnik SL G-Sub. Jak to skwitował jeden z realizatorów – przy 16 subach kopuła by się unosiła :-)

GMB ProSound Allen Razem z Ukraina db audiotechnik V8 delay 

Jako delay podwieszone zostały dwa grona d&b audiotechnik V8.

Jako front-fill zastosowano 4 moduły d&b audiotechnik V12, a jako center-fill podwieszono grono składające się z 6 modułów d&b audiotechnik Y12 – wszystkie te moduły charakteryzują się propagacją 120°.

 GMB ProSound Allen Razem z Ukraina db audiotechnik KSL8 FOH out fill zoom5

Przy tak licznej grupie wykonawców nie było dziwne, że podczas tego wydarzenia niezwykle zaawansowany był system monitorowy. Składało się na niego 48 odsłuchów IEM Sennheiser SR2050 i G4 na potrzeby chóru, 24 odsłuchy IEM Shure PSM 1000 dla solistów, kilkadziesiąt mikserków odsłuchu osobistego Allen & Heath ME1 dla orkiestry oraz dodatkowe monitory d&b audiotechnik M4.

 GMB ProSound Allen Razem z Ukraina Heath dLive monitor

Na monitorach stanęły dwie deski Allen & Heath dLive S7000 z dużymi mózgami-rackami DM64 i dodatkowymi stageboxami.

 GMB ProSound Allen Razem z Ukraina Soundcraft Vi7000

Na froncie stanął Soundcraft Vi7000 oraz dwie Yamahy (CL5 i QL5).

 GMB ProSound Allen Razem z Ukraina db audiotechnik KSL8 FOH out fill rzut

Dla wokalistów i konferansjerów wykorzystano systemy bezprzewodowe Shure Axient Digital oraz Sennheiser Digital 6000.

Pamiętajmy, że za tymi wszystkimi sprzętami stali profesjonaliści z firmy GMB Pro Sound – już samo ogarnięcie RFu stanowiło swego rodzaju wyzwanie przy takiej ilości kanałów! Również realizacyjnie i pod względem techniki oraz samej produkcji wydarzenia, na każdym etapie prac stali znakomici fachowcy dający całe swe serducha dla Idei tego koncertu - „Razem z Ukrainą”!

Swoją drogą, patrząc na poziom realizacji tego wydarzenia wydaje się, że fatalny dla naszej branży okres pandemii niespecjalnie wpłynął na sprawność ekip GMB Pro Sound. Pewnych rzeczy się nie zapomina :-) Wszystko podczas realizacji „pykło”. Ale trzeba podkreślić, że za tym „pyknięciem” stała wielogodzinna przemyślana instalacja, strojenie systemu głównego, monitorów, zaplanowanie przestrzeni radiowej dla mikrofonów bezprzewodowych i odsłuchów IEM, przygotowania do prób i same próby.

Przepis na sukces takiego koncertu? Profesjonalna organizacja, zawodowy sprzęt i kompetentna, sprawna, świetnie zorganizowana ekipa z OGROMNYMI serduchami. Efekt – wymierna pomoc dla Ukraińców. Szacunek. <3

fotografie: GMB Pro Sound

Realizacja: GMB Pro Sound