Logowanie

System TW Audio w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrzy pod Prudnikiem

System TW Audio w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrzy pod Prudnikiem

Fachowo dobrany i zestrojony system nagłośnieniowy uznanej marki to nie tylko klucz do dobrego brzmienia, ale również zachęta do muzycznego rozwoju lokalnej społeczności – nawet, gdy jest to niewielka wiejska gmina licząca ledwie tysiąc mieszkańców. Gdy ośrodek kultury dysponuje riderowym systemem, organizacja nawet ambitnych koncertów i wydarzeń muzycznych jest mniej skomplikowana. By to osiągnąć, najważniejsze wydaje się poczucie misji i świadomość potrzeby stworzenia optymalnych warunków dla Muzyki przez ekipę Ośrodka Kultury. To się wydarzyło w gminie Lubrze pod Prudnikiem...

TW Audio T24N B17i GOK Lubrza pod Prudnikiem rzut scena

Realia działalności ośrodków kultury nie są proste – nierzadko finansowanie działalności ośrodków kultury przez gminy ledwo wystarcza na utrzymanie ośrodka i bieżącą działalność i nierzadko nie pozwala na inwestycje w dźwięk i światło umożliwiające zaproponowanie lokalnej społeczności bardziej ambitne wydarzenia. Ale są wśród dyrektorów i pracowników ośrodków kultury osoby z misją, które przy wsparciu lokalnych władz, mimo przeciwności, dążą do stworzenia wyjątkowego kulturalnie miejsca. Taka sytuacja zaistniała we wsi Lubrza pod Prudnikiem.

TW Audio T24N B17i GOK Lubrza pod Prudnikiem T24N prawa

Od dłuższego czasu ekipa Gminnego Ośrodka Kultury w osobach dyrektora Piotra Charczuka oraz współpracownicy Natalii Rygiel z mężem Mateuszem Dźwigałą poszukiwali możliwości pozyskania dotacji na wyposażenie sali koncertowej w sensowne nagłośnienie i sprzęt oświetleniowy, które by umożliwiały organizowanie interesujących koncertów dla mieszkańców wiejskiej gminy Lubrza położonej blisko granicy z Czechami, niedaleko miejscowości Prudnik. W końcu udało się napisać projekt, który zdobył uznanie kapituły Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej, która przekazała dotację na modernizację infrastruktury nagłośnieniowej i oświetleniowej. Ośrodek mieszczący się w niewielkiej wsi liczącej niecały tysiąc mieszkańców może teraz realizować wydarzenia na najwyższym poziomie muzycznym :-)

TW Audio T24N B17i GOK Lubrza pod Prudnikiem T902a

W kwestii nagłośnienia, sprzęt dostarczyła firma M.Ostrowski. W sali koncertowej jako nagłośnienie główne znalazły się dwa punktowe zestawy głośnikowe TW Audio T24N uzupełnione o cztery instalacyjne subbasy TW Audio B17i. Całość jest napędzana przez dwie wydajne końcówki mocy Powersoft T902A z zaawansowanym DSP. Za instalację, konfigurację i strojenie systemu nagłośnieniowego odpowiedzialni byli z ramienia firmy M.Ostrowski Paweł Francuz i Bartosz Piątkowski.

TW Audio T24N B17i GOK Lubrza pod Prudnikiem B17i rzad

Potencjał brzmieniowy zainstalowanego systemu nagłośnieniowego TW Audio przeszedł najśmielsze oczekiwania ekipy Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrzy. Bez ogródek można powiedzieć, że z taką konfiguracją ten ośrodek jest jednym z najlepiej wyposażonych GOKów w Polsce. Wszystko dzięki aktywności i determinacji ekipy Gminnego Ośrodka Kultury oraz przychylnego podejścia kapituły Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej. Czekamy na koncerty! 

Instalacja: M. Ostrowski