Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 434.
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/violinar/public_html/portalnaglosnieniowy.eu/images/Galerie/CODA-Audio-ViRAY-Piwnica.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Galerie/CODA-Audio-ViRAY-Piwnica
Logowanie

CODA Audio ViRAY w Operze Krakowskiej podczas Jubileuszowego Koncertu z okazji 60-lecia Piwnicy Pod Baranami

CODA Audio ViRAY w Operze Krakowskiej podczas Jubileuszowego Koncertu z okazji 60-lecia Piwnicy Pod Baranami

Na uroczysty jubileuszowy koncert z okazji 60-lecia Piwnicy Pod Baranami, w Operze Krakowskiej firma Audiotech z Krakowa zainstalowała jako nagłośnienie frontowe najnowszy system liniowy CODA Audio ViRAY.

CODA-Audio-AiRAY-stacked-scena-rzut-bok2

W tej niełatwej do nagłośnienia sali o układzie amfiteatralnym został wykorzystany system CODA Audio ViRAY składający się z po 6 elementów szerokopasmowe na stronę i 3 subbasy SCV-F. Każda strona była napędzana jednym LINUS RACK20 z dwiema końcówkami LINUS10. System został zestack'owany na subbasach. Udało się zapewnić bardzo wyrównane pokrycie widowni – również na balkonach. W sukurs przyszły strefy dogłaśniające, w których wykorzystano znakomicie brzmiące współosiowe monitory Dynacord AXM12A.

CODA-Audio-AiRAY-stacked-scena-top

Znakomite brzmienie system ViRAY zawdzięcza między innymi zastosowaniu koncentrycznych driverów średnio-wysokotonowych. To przekłada się na naturalną, idealną zgodność fazową systemu. Napędzany jedną końcówką koaksjalny przetwornik 8” z umieszczoną centralnie w osi annularową membraną wysokotonową przetwarza pasmo od 600 Hz do 22 kHz (!) zapewniając wyrównane pasmo przetwarzania. Punkt podziału jest na 6500 Hz. Przetwornik średnio-niskotonowy ma moc AES 150 W + 80 W. Ale w szczycie jest w stanie oddać do 1300 W i wytworzyć maksymalne ciśnienie SPL 142 dB w szczycie!

CODA-Audio-AiRAY-stacked-tyl1

Dwa woofery niskotonowe 8” o dużym skoku membrany mają moc 600 W AES – w szczycie oddają 2400 W. Przetwarzają pasmo do 600 Hz. Moduł ViRAY jest 3-drożny, ale zasilany w bi-ampie (sekcja niskotonowa, sekcja średnio-wysokotonowa).

CODA-Audio-AiRAY-stacked-bok1

Subbasy SCV-F pracowały w konfiguracji kardioidalnej. Pod kontrolą DSP końcówek mocy LINUS10 woofery są kontrolowane przez sensor sterujący końcówką mocy, co przekłada się na niezwykle precyzyjną odpowiedź impulsową. Woofer niskotonowy ma cewkę 4” i potrafi efektywnie przetworzyć pasmo od 25 Hz przy spadku -6 dB, natomiast od 35 Hz pasmo jest przetwarzane równomiernie.

CODA-Audio-AiRAY-widownia1

W przypadku systemu ViRAY ogromną dodatkową zaletą jest możliwość doboru różnych wartości szerokości propagacji poziomej systemu – sprawdzi się to zwłaszcza w nagłaśnianiu w pomieszczeniach. Do wyboru są symetryczne wyloty falowodu o kątach propagacji 120° lub 80° oraz niesymetryczne o sumarycznej propagacji 100° (60° + 40° lub 40° + 60°). Prawda, że ta cecha predestynuje wręcz systemy CODA Audio do zastosowania w instalacjach stałych w salach i różnych przestrzeniach koncertowych? Zmiana roztrąbu zabiera około 2-3 minuty... A zysk brzmieniowy jest oczywisty – zamiast grać po ścianach i generować filtry grzebieniowe, wystarczy odpowiednio przygotować kierunkowość systemu :-)

CODA-Audio-AiRAY-amps

Do napędzenia systemu liniowego CODA Audio ViRAY zastosowanego podczas Uroczystego Jubileuszowego Koncertu z okazji 60-lecia Piwnicy Pod Baranami zastosowano po jednym racku LINUS RACK20 – każdy wyposażony w dwie końcówku LINUS10 z DSP.

Cadac-CDC-six-scena1

By zapewnić mikser dorównujący jakością brzmienia systemowi CODA Audio ViRAY, dystrybutor CODA Audio – firma Tommex – dostarczył na ten wyjątkowy koncert cyfrowy mikser CADAC CDC six ze stageboxem I/O 6448. Z opinii świadków tego niesamowitego Wydarzenia artystycznego wiemy, że jakość soundu dorównywał maestrii Wykonawców. Brawa dla Artystów Piwnicy Pod Baranami i realizatora :-) Koncert w tak wysublimowanej brzmieniowo przestrzeni jak Opera Krakowska potwierdził, że zaproponowana konfiguracja sprzętowa – system liniowy CODA Audio ViRAY oraz mikser CADAC CDC six – jest godna riderów najbardziej wymagających Artystów. Zwłaszcza tych szczególnie wrażliwych na zapewnienie możliwie najwyższej jakości brzmienia.  

Realizacja: Audiotech
Dystrybucja CODA Audio & CADAC w Polsce: Tommex 

 

{gallery}Galerie/CODA-Audio-ViRAY-Piwnica{/gallery}