Logowanie

d&b audiotechnik seria A AL60 i AL90 – uniwersalny hybrydowy system nagłośnieniowy augmented array

d&b audiotechnik seria A AL60 i AL90 – uniwersalny hybrydowy system nagłośnieniowy augmented array

Niedawno mieliśmy premierę nowero systemu firmy d&b audiotechnik - seria A. W interesujacy sposób rozszerza ona ofertę tego producenta. Koncepcja tego systemu bazuje na technologii augmented array, wynikającej z filozofii ewolucji systemów d&b audiotechnik.

Zmienne kąty, dwa różne podejścia do optymalizacji akustycznej i zaawansowana konstrukcja falowodów sprawiają, że Seria A może być stosowana w aplikacjach, w których kluczowa jest elastyczność pokrycia dźwiękiem, zarówno w płaszczyźnie wertykalnej, jak i horyzontalnej.

 dbaudiotechnik A series AL60 AL90 configurations

System łączy możliwości zestawów point source (łatwa adaptacja) i line array (rozbudowane możliwości sterowania). Na nową serię składają się moduły d&b audiotechnik AL60 i AL90 oraz ich odpowiedniki przeznaczone do instalacji stałych - ALi60 i Ali90. Oba modele modułów charakteryzują się w jednym wymiarze propagacją 30°, a w drugim odpowiednio 60° i 90°. Możliwości połączeń jest wiele dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji falowodu.

 dbaudiotechnik A series AL60 AL90 4 rigging angle

Stosując odpowiednie ramy montażowe można zainstalować maksymalnie cztery zestawy d&b audiotechnik AL60/AL90 i ALi60/ALi90 - w pionowych lub poziomych gronach. Zmienne kąty pomiędzy sąsiednimi modułami mogą być ustawiane w przedziale od -10° do +10° ze skokiem co 5°, co umożliwia ich precyzyjne ustawienie i skierowanie dźwięku dokładnie w te miejsca, na których nam zależy.

Funkcja sterowania kierunkowością średniego pasma (MDC - Midrange Directivity Control) zapewnia wyrównaną dystrybucję częstotliwości w zakresie 200Hz – 2kHz, niezależnie od ustawień kątów pomiędzy modułami. Zestawy AL60/Ali60, z dyspersją horyzontalną wynoszącą 60° i kontrolą kierunkowości do 550 Hz w dolnym paśmie, mogą pokryć teren do 30 metrów. Zestawy AL90/ALi90 – z dyspersją horyzontalną wynoszącą 90° i kontrolą kierunkowości do 370 Hz w dolnym paśmie – są brzmieniowo i konstrukcyjnie kompatybilne z modelami AL60/ALi60, zapewniając optymalny rezultat akustyczny w każdej konfiguracji.

Zestawy głośnikowe AL60/AL90 są dwudrożne. Składają się na nie przetwornik wysokotonowy (HF Driver) 1.4” z 3” membraną zamontowaną do falowodu i dwa 10” neodymowe głośniki niskotonowe. Zaawansowana konstrukcja falowodu i symetryczny, bipolarny układ głośników LF pozwala na płynne nakładanie się sąsiednich pasm częstotliwości. Fale akustyczne poszczególnych elementów całego zestawu nakładają się na siebie w pełnej zgodności fazowej i bez żadnych przerw w paśmie.

dbaudiotechnik A series AL60 AL90 frame accesories 

Producent przygotował szereg akcesoriów umożliaijących różnorodne podwieszanie, stackowanie i instalację systemu na różne sposoby.

Seria A jest kompatybilna ze wzmacniaczami i subwooferami z innych serii d&b, z łatwością więc można stworzyć system dostosowany do potrzeb konkretnej aplikacji. Wzmacniacze d&b audiotechnik 30D, D20 i D80 pozwalają na definiowaną przez użytkownika korekcję przy użyciu dwóch 16-pasmowych korektorów z filtrami parametrycznymi, wycinającymi, półkowymi i asymetrycznymi. Poza tym, wzmacniacze umożliwiają uzyskanie opóźnienia do 10 sekund. Do poszerzenia serii A w zakresie niskich częstotliwości rekomendowane są zestawy V-GSUB i Vi-GSUB, które mogą być stosowane zarówno w instalacjach stałych, jak i mobilnych, podczas wydarzeń o różnej skali.

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: Konsbud Audio