Logowanie

Cymatic Audio uTrack24 na koncercie The Chemical Brothers

Cymatic Audio uTrack24 na koncercie The Chemical Brothers

The Chemical Brothers to już klasyka muzyki elektronicznej. Brytyjski duet sprawnie porusza się po różnych gatunkach, bazując na techno i trip hopie. Zespół zabiera na scenę więcej sprzętu niż niejedna osoba chciałaby mieć w swoim studio. Na sceniczne stanowiska producentów składa się kilkadziesiąt racków keyboardów, syntezatorów, maszyn perkusyjnych i efektów. A Rowlands i Simons podczas koncertów stoją pośrodku i operują urządzeniami jak dwaj szaleni naukowcy.

Człowiekiem odpowiedzialnym za to, żeby ten wielki, ekscentryczny zestaw sprzętu działał bez żadnych problemów, jest Matt Cox, który pracował również jako technik, programista i projektant systemów dla takich zespołów jak Goldfrapp, Hot Chip, Prodigy i Kaiser Chiefs. Cox rozpoczął swoją przygodę z branżą muzyczną dość niestandardowo – od pracy w radiu w armii. To tam nauczył się podstaw elektroniki. Jego fascynacja muzyką elektroniczną sprawiła, że po wyjściu z armii poszedł na kurs realizacji dźwięku w Manchesterze i rozpoczął pierwszą pracę w studio. Dzisiaj Matt jest cenionym inżynierem.

Cymatic Audio utrack24 Matt Cox The Chemical Brothers

W The Chemical Brothers dba, by wszystkie analogowe i cyfrowe urządzenia używane na scenie były ze sobą poprawnie spięte i zsynchronizowane, a także by współpracowały z oprogramowaniem Ableton oraz Logic. Jednym z urządzeń, jakie Matt wybrał na trasę zespołu jest uTrack24 od Cymatic Audio.

„Ostatnio rejestruję koncerty Chemical Brothers przy użyciu uTrack24. Setup i instalacja urządzenia były bardzo proste, a intuicyjna obsługa uTrack24 pozwala na szybkie nagrywanie. Funkcjonalność umożliwiająca dodawanie markerów w locie jest szczególnie użyteczna – pozwala na łatwą nawigację i odnajdowanie utworów, co jest podstawowym wymaganiem podczas takiego show jak koncerty The Chemical Brothers”, mówi Matt Cox.

Cymatic Audio utrack24 Awards

Cymatic Audio uTrack24 to 24-kanałowy rejestrator, odtwarzacz i interfejs audio w jednym. Może pracować w 24-bit/44.1 kHz lub 24-bit/48 kHz, a w trybie 24-bit/96 kHz oferuje 8 kanałów nagrywania bądź odtwarzania. Podstawowymi jego zaletami są szybkość i łatwość obsługi oraz skuteczność i niezawodność działania. W sytuacji, gdy chodzi o nagranie koncertu, zwłaszcza niezawodność i stabilność działania jest priorytetowa. Cymatic Audio uTrack24 spełnia te wymagania. Dodatkową zaletą jest bardzo korzystna cena! Siłą tego rejestratora na współczesnym rynku koncertowym jest to, że do rejestratora dostępne są karty cyfrowych rozszerzeń – AudioLAN zgodny z AES67 / Ravenna (czyli DANTE), MADI (optyczne i elektryczne koaksjalne na BNC) oraz ADAT. Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: Konsbud Audio