Logowanie

Fohhn Media Scale Scale-1 & Scale-2 – małe szerokopasmowe zestawy point source do sali konferencyjnej

Fohhn Media Scale Scale-1 & Scale-2 – małe szerokopasmowe zestawy point source do sali konferencyjnej

Gdy dbałość o doskonałość formy projektu wnętrza odgrywa niebagatelną rolę i zależy nam na najwyższej jakości dźwięku, Fohhn Audio proponuje najnowszą serię Media Scale o imponujących właściwościach.

Fohhn Audio Media Scale 1 Scale 2 ISE 2020 scale 1 

Wyobraźmy sobie 2-drożny zestaw głośnikowy o wysokości 355 mm, szerokości 133 mm i głębokości 128 mm. Takie wymiary ma najnowszy Fohhn Media Scale-1. Zbudowany jest na 4-calowym wooferze o głębokim skoku membrany i tweeterze wysokotonowym o propagacji 140° x 90° z kopułką 0.75” wykonaną z syntetycznego jedwabiu. Zestaw oferuje moc 50 W RSM, 100 W program i potrafi przetworzyć 200 W w szczycie! Moc program jest mierzona według normy IEC-60268-5 long term, a szczytowa według normy IEC-60268-2 (filtrowany oktawę powyżej dolnego zakresu pasma przetwarzania szum różowy o czasie trwania 20 ms).

Fohhn Audio Media Scale 1 Scale 2 ISE 2020 MA 4 100

Jako napęd służy dedykowana nowa końcówka mocy Fohhn Audio MA-4.100 pracująca w klasie D, z mocnym DSP wyposażonym w dedykowane presety. Maksymalny SPL generowany przez Fohhn Audio Media Scale-1 sięga 104 dB. A teraz zapytajmy, jaki zakres pasma może taki zestaw głośnikowy przenosić?

Czy kogoś zdziwi, że producent informuje o zakresie pracy już od 44 Hz do 20 kHz? Od 44 Hz w dole! Szokujące, prawda? I nawet informacja, że w dole skrajna wartość 44 Hz jest osiągana przy spadku -10 dB nie psuje wrażenia. Toż to zaledwie 4-calowy woofer... Efektywnie przy spadku -3 dB zestaw gra już od 62 Hz :-) Co więcej, ci którzy słuchali tych zestawów na targach ISE 2020 w Amsterdamie potwierdzą, jak szokujące wrażenie te maleństwa robią. Praktycznie każdy ze słuchaczy zadawał pytanie: „A gdzie subwoofer” :-) No właśnie... Brak. To te maleństwa tak potrafią zagrać!

Jeszcze lepsze parametry oferuje większy zestaw Fohhn Audio Media Scale-2 wyposażony w dwa woofery 4” o głębokim skoku i materiałowy tweeter 0.75” o zawężonej w stosunki do Media Scale-1 propagacji pionowej - czyli 140° x 60°. To pozwala uzyskać wyższą efektywność i zasięg. Maksymalny SPL też jest wyższy, bo sięga 107 dB. Moce też są wyższe – odpowiednio 100 W RMS, 200 W Program i 400 W Peak. Pasmo przenoszenia jest identyczne – 44 Hz – 20 kHz.

Prawdopodobnie Fohhn Audio Media Scale staną się ulubionymi głośnikami wśród architektów i projektantów wnętrz! Producent postawił nie tylko na atrakcyjne brzmienie i klasyczną nienachalną formę obudowy, ale również zadbał o szerokie możliwości dopasowania rozmiarów i dostosowania sposobów wykończenia nowej serii do różnych wnętrz. Obudowa może być wykończona na przeróżne sposoby, od malowania w kolorach z palety RAL Classic, NCS, a nawet Pantone (na zapytanie), po teksturowe wykończenie okleinami Fohhn Texture Design! Wybór jest przeogromny. Do tego, w razie potrzeby można zamówić te zestawy w obudowach o wielkościach dopasowanych do projektu wystroju wnętrza. Mogą mieć na przykład dopasowaną wysokość do wysokości prezentacyjnego ekranu LCD. Naturalnie, zestawy głośnikowe Fohhn Audio Media Scale to nie tylko zestawy multimedialne o atrakcyjnym brzmieniu, ale również konkretne i funkcjonalne nagłośnienie konferencyjne świetnie przygotowane do reprodukcji głosu ludzkiego.

Fohhn Audio Media Scale 1 Scale 2 ISE 2020 Fohhn Texture Design 2

Jeśli chcecie się przekonać nausznie, jakie mozliwości oferuje nowa seria, testowy zestaw Fohhn Audio Media Scale jest dostępny u dystrybutora – Fohhn Audio Polska. Polecamy uwadze!

Dystrybutor: Fohhn Audio Polska