Logowanie

dBTechnologies VIO C series C12 – stałokątowy system liniowy o szerokich możliwościach konfiguracji

dBTechnologies VIO C series C12 – stałokątowy system liniowy o szerokich możliwościach konfiguracji

Włosi z dBTechnologies premierą pierwszego systemu VIO L210 pokazali, że potrafią stworzyć system liniowy mogący skutecznie konkurować nawet z konstrukcjami marek z pierwszego „kołnierza” riderowego. Kolejne modele – kompaktowy L208 i duży koncertowy L212 udowodniły, że obrali słuszną linię rozwoju. Natomiast najnowsza seria stałokątowych systemów liniowych dBTechnologies VIO C udowadnia, że swoją ofertę projektują w przemyślany i kompletny sposób rozwijając technologie dźwiękowe i proponując pełne spektrum touringowych systemów nagłośnieniowych.

dBTechnologies VIO C uzupełnia ofertę o popularny typ stałokątowego systemu liniowego. Złośliwcy twierdzą, że VIO C jest kopią pewnego systemu... Ale to niesprawiedliwa teza. Bo VIO C to innowacyjny system, niemający praktycznie funkcjonalnego odpowiednika w ofertach konkurencyjnych firm. Dlaczego? dBTechnologies VIO C C12 angle right

Po pierwsze – moduły systemu dBTechnologies VIO C są wyposażone w zintegrowane, niezwykle wydajne końcówki DigiPro G4 o łącznej mocy 1600 W i 32-bitowe DSP 24-bit/96 kHz z filtrami FIR zapewniającymi liniową odpowiedź fazową i wyrównaną charakterystykę częstotliwościową. Moduły są wyposażone w komunikację na podczerwień – po złożeniu do siebie kilku modułów DSP od razu dostosowuje ustawienia kompensacyjnych filtrów array'owych. I system jest wstępnie gotowy do pracy. Wystarczy skorygować charakterystykę częstotliwościową do danego pomieszczenia i ognia :-)

Moduły VIO C można łączyć ze sobą zarówno w poziomie, jak w pionie. Przy czym... pion może być poziomem, a poziom pionem :-) Trochę to zagmatwane, ale możliwości są dzięki temu ogromne! Projektując niesymetryczne wypustki w obudowach zawierające między innymi porty podczerwieni, producent zadbał o prawidłowość instalacji modułów – można je połączyć tylko w określony sposób. Nie da się popełnić błędu :-) Przygotowane akcesoria do riggingu pozwalają na wieszanie i w pionie, i w poziomie. Możliwe jest na przykład podwieszenie w pionie na jednej ramie trzech pionowych par modułów połączonych bokami. W pionie moduły są łączone od strony driverów. Taka instalacja umożliwia skorzystanie z kierunkowania wiązki dźwięku w zakresie +/-10° (tzw. beam steering). Nic nie stoi na przeszkodzie, by z połączonych bokami 8 modułów stworzyć obiekt liniowy o propagacji 180°. A z 16 modułów 360°. Z dBTechnologies VIO C jest to możliwe.

 dBTechnologies VIO C C12 rear INputs

Dzięki portom RDNet mamy dostęp do różnych funkcji DSP, na przykład wyboru presetów, do 8-pasmowej korekcji oraz linii opóźniającej. W każdy moduł jest wbudowany również inklinometr, co na bieżąco umożliwia kontrolę uchylenia grona. Możliwe jest

dBTechnologies VIO C C12 Corner Quick Link ins 

Nowa seria obejmuje trzy 2-drożne modele będące elementami liniowymi:

- dBTechnologies VIO C12 – woofer LF 12” z cewką 3.5” + driver z wylotem 1.4” z cewką 3” w falowodzie o propagacji poziomej 22.5° i pionowej 55° w niesymetrycznym układzie +20°/-35°, pasmo 55 Hz - 18 kHz @-6 dB, max SPL 139 dB, waga 31.8 kg,

- dBTechnologies VIO C15 – woofer LF 15” z cewką 3.5” + driver z wylotem 1.4” z cewką 3” w falowodzie o propagacji poziomej 22.5° i pionowej 55° w niesymetrycznym układzie +20°/-35°, pasmo 46 Hz - 18 kHz @-6 dB, max SPL 140 dB, waga 40.6 kg,

- dBTechnologies VIO C12 – dwa woofery LF 12” z cewką 3” + driver z wylotem 1.4” z cewką 3” w falowodzie o propagacji poziomej 22.5° i pionowej 55° w niesymetrycznym układzie +20°/-35°, pasmo 51 Hz - 18 kHz @-6 dB, max SPL 139 dB, waga 41.7 kg.

 dBTechnologies VIO C C12 Corner Quick Link3

Obudowy są wykonane z wielowarstwowej sklejki pokrytej bardzo trwałym poliuretanowym lakierem. dBTechnologies VIO C został wyposażony w nowy system łączenia modułów i riggingu Corner Quick Link. Od początku ma być dostępny pełen wybór akcesoriów.

Jak widać po powyższych parametrach, dBTechnologies VIO C to świetnie przemyślany, nowoczesny system o ogromnych możliwościach konfiguracji. Zainteresowanie jest spore. Wstępnie premierę rynkową zapowiadano na czerwiec tego roku. Zobaczymy, że sytuacja we Włoszech nie przesunie dostępności... W każdym razie czekamy z niecierpliwością na możliwość bliższego zapoznania się z VIO C!

Dystrybutor: SoundTrade