Logowanie

Digital Projection SatelLite Modular Laser System – (r)ewolucja w systemach projekcji WUXGA, 4K i 8K

Digital Projection SatelLite Modular Laser System – (r)ewolucja w systemach projekcji WUXGA, 4K i 8K

Digital Projection to jeden z absolutnych liderów rynku projektorów laserowych. Ma w ofercie nie tylko kolosy pozwalające wyświetlać obraz 8K i 4K, ale również kompaktowe rozwiązania optymalne do wszelakich instalacji i aplikacji mobilnych – również pozwalających na pracę w jakości 4K i 8K. Seria SatelLite MLS to proste elementy składowe, które pozwalają użytkownikom dostosować rozwiązania do bardzo szerokiego zakresu aplikacji. Potrzeba 10000 lumenów? Albo 40000 lumenów? Digital Projection zaprasza do zapoznania się z serią SatelLite MLS!

Tegoroczne targi InfoComm miały szczególny charakter. Ta edycja została nazwana InfoComm Connected – połączenie było czysto wirtualne, bo... targi przeniosły się do sieci internetowej. Każdy z nas mógł uczestniczyć w premierach, wydarzeniach i szkoleniach towarzyszących tej imprezie. Tradycyjnie zostały również przyznane prestiżowe nagrody The Best of Show InfoComm 2020.

Digital Projection SatelLite MLS Modular Laser System rEvolution History 

Digital Projection również uczestniczył w tej szczególnej edycji targów InfoComm Connected. Producent prezentując szeroko serię SatelLite MLS szczególnie podkreślał (r)ewolucję, jaka zaszła w sposobie podejścia do konstrukcji i instalacji projektorów.

 Digital Projection SatelLite MLS Modular Laser System installations

Satellite MLS jest systemem modułowym. Oferuje niewielką liczbę prostych elementów składowych, które pozwalają użytkownikom dopasować instalację do szerokiego zakresu aplikacji, od instalacji pojedynczego projektora, po złożone, wielokanałowe kopuły i symulatory. Dotychczas laserowe projektory RGB były domeną tylko bardzo zaawansowanych aplikacji. System Digital Projection Satellite MLS udostępnia tę technologię szerszemu rynkowi AV, w przystępnej cenie. W jaki sposób system został zaprojektowany?

Mamy oddzielny element generujący obraz (SatelLite Modular Laser Source) dający 10,000 lumenów i osobne głowice wyświetlające. Rozwiązanie modułowe sprawia, że przykładowo do jednego źródła laserowego o jasności 10,000 lumenów, za pomocą światłowodów o długości do 100 metrów można podłączyć trzy głowice – każda będzie świecić z 1/3 „mocy”, czyli 3,300 lumenów. Ale można również użyć trzy elementy generujące światło – każdy po 10,000 lumenów i podłączyć je do jednej głowicy dającej 30,000 lumenów. Proste? Genialnie proste :-) Ale kryją się za tym topowe rozwiązania technologiczne Digital Projection.

Moduł generatora laserowego może być zainstalowany w dedykowanym klimatyzowanym pomieszczeniu, za dźwiękoszczelnymi drzwiami. Instalacja lekkich głowic jest już bardzo prosta. Trzeba sobie uświadomić, że w tym rozwiązaniu głowica projektora jest zasadniczo kompaktowym, lekkim, cichym i zużywającym bardzo mało energii elementem. Daje to ogromne korzyści na każdym etapie projektowania systemu, od transportu i instalacji, po łatwość serwisowania i żywotność. Oddzielając głowicę od źródła światła i łącząc je za pomocą wytrzymałych i elastycznych kabli światłowodowych o długości do 100 m, system Digital Projection SatelLite MLS oferuje projektantom, integratorom i instalatorom o wiele szersze możliwości, niż klasyczne rozwiązania. Szczególnie tam, gdzie przestrzeń i dostęp są ograniczone. Wystarczy sobie tylko uświadomić różnicę między głowicą o wadze od 10 kg do 50 kg z tradycyjnymi zintegrowanymi projektorami, które mogą ważyć nawet 150 kg!

Digital Projection SatelLite MLS Modular Laser System logo 

System będzie dostępny jeszcze w tym roku. Warto zaznajomić się bliżej z jego możliwościami – może będzie to optymalne rozwiązanie właśnie do Twojej instalacji? Zapraszamy do zapoznania się z filmem prezentującym tę (r)ewolucyjną technologię Digital Projection.

Dystrybucja: ProAUDIO-AVT