Logowanie

NewTek TriCaster Mini 4K – mobilny system produkcji wideo

NewTek TriCaster Mini 4K – mobilny system produkcji wideo

TriCaster Mini 4K to nie jest switcher wideo. To nie jest też mikser wideo. To system - kompletna i elastyczna platforma do produkcji wideo i streamingu o potężnych możliwościach zamkniętych w niewielkiej obudowie. Zobaczcie, jakie oferuje możliwości!

Kluczem do sukcesu platformy NewTek TriCaster jest protokół NDI, porządnie zaprojektowany hardware i budowane latami funkcjonalne oprogramowanie produkcyjne. Trudno o równie kompletny system. Wszystkie możliwości są zaprezentowane na stronie producenta.

 ndi image

NewTek jest twórcą standardu NDI. Network Device Interface to bazujący na TCP/IP, stosowany przez wielu producentów sprzętu wideo protokół do przesyłania obrazu i dwukierunkowego przesyłu komunikatów kontrolnych przez skrętkę CAT6. Kodek NDI ma wiele zalet. Jest szybki, ma niską latencję, korzysta ze standardowych kart sieciowych 1 Gbit i oferuje synchronizację ramek obrazu. I jest darmowy – NewTek udostępnia kod źródłowy SDK. Stąd wzięła się popularność NDI – używa go oprogramowanie vMix, platforma Xsplit, używają go producenci kamer PTZ - również ci renomowani jak Panasonic, JVC! Standard NDI wspierają również Microsoft, EVS i AVID. Długość przewodu transferującego dane NDI nie powinien przekraczać 100 metrów, ale... zawsze można użyć konwertery na światłowód :-) Albo pośredni switch 1 Gbit B-) W końcu NDI to standard IP. Ważne, że zarówno zasilanie, sygnał wideo, jak dwustronna komunikacja i sygnały sterujące biegną jednym przewodem. Jednym. To ogromna zaleta tego systemu.

 NewTek TriCaster Mini 4K workflow

Jednocześnie możemy skorzystać z 8 źródeł obrazu, w tym z 4 kamer 4K - również PTZ, urządzeń mobilnych jak tablety i smartfony, komputery, Skype, sygnały z konwerterów HDMI do NDI i SDI do NDI, plików audio/wideo, plików graficznych itd. Wszystko w jakości 4K 50P w systemie PAL oraz 4K 60P w systemie NTSC. Miks wideo można zrealizować na 4 porty IP, w tym dwa wirtualne porty streamingowe na dwie różne platformy – 4K, FullHD, HD i SD, w układzie poziomym 16:9, kwadratowym lub pionowym. Dodatkowo do dyspozycji są również dwie szyny miksu z możliwością nagrania w formacie NDI lub QuickTime.

 NewTek TriCaster Mini 4K audio

System posiada ponadto zaawansowany mikser audio łączący sygnały analogowe, cyfrowe – w tym sieciowe DANTE, włącznie z realizacją kanałów komunikacyjnych Talkback.

 NewTek TriCaster Mini 4K multiview

Mocną stroną platformy programowej jest zaawansowany system kluczowania oraz rozbudowane opcje wirtualnego studia. Dysponując kamerami 4K, w razie streamowania do FullHD można skorzystać z opcji kadrowania wycinków planów z kamer 4K jako niezależne ujęcia. Sterowanie trybami wyświetlania i miksowania można realizować albo za pośrednictwem manualnych kontrolerów, albo za pomocą aplikacji LivePanel.

TC1SP

Już wkrótce w naszym portalu szerszy materiał na temat tego systemu, a w dalszej perspektywie relacja z wykorzystania systemu podczas streamingów wykorzystujących firmowe kamery PTZ NewTek, profesjonalne kamery SONY na konwerterach SDI → NDI oraz urządzenia na konwerterach NDI → HDMI.

NewTek TriCaster Mini 4K pakiety

NewTek TriCaster Mini 4K to najbardziej wszechstronny mobilny system produkcji wideo na żywo w wyjątkowo korzystnej cenie. Jeśli szukasz profesjonalnego rozwiązania, koniecznie przetestuj NewTek TriCaster Mini 4K.

Dystrybutor: ESS Audio