Logowanie

DAS Audio SARA w Polsce!

DAS Audio SARA w Polsce!

Polski dystrybutor DAS Audio poinformował o dostępności zestawu demo systemu line-array DAS Audio SARA z 8 modułami SARA-100 na stronę wraz z kompaktowymi kardioidalnymi subbasami SARA-SUB oraz potężnymi również kardioidalnymi subbasami LARA-SUB. Kto chce sprawdzić ten nowoczesny system liniowy w boju? System pierwszy raz zagrał podczas imprezy firmy Craftman – podczas cyklu koncertów Jazz na Starówce w Warszawie.

 DAS Audio SARA w Polsce SARA 100 Craftman testy line array grono3

Realizatorem koncertu był Bolesław Scholl. Podczas krótkiej rozmowy skomplementował łatwość i szybkość instalacji oraz ogromne możliwości edycyjne wbudowanego w system DSP za pomocą oprogramowania ALMA. O realnym potencjale i efektywności nie chciał się wypowiadać, bo... zagrali jazz ;-) Jak powiedział Bolo, trzeba by zagrać coś mocniejszego, żeby w pełni ocenić możliwości systemu. Ale to, w jaki sposób zabrzmiał koncert jazzowy świadczy o predyspozycji systemu do dobrego brzmienia. Podkreślał też znakomite zachowanie się kardioidalnych subbasów SARA-SUB...

 DAS Audio SARA w Polsce SARA 100 Craftman testy line array rear panel 1

Konstrukcja nowego kompaktowego systemu DAS Audio SARA została bardzo przemyślana, podczas projektowania wykorzystywano najnowocześniejsze technologie włącznie z komputerowym wspomaganiem projektu i zaawansowaną komputerową analizą akustyczną wspartą realnymi testami i pomiarami w komorze bezechowej. System został zaprojektowany w całości od podstaw, z wykorzystaniem tych samych przetworników co duży system DAS Audio LARA, co zapewni jednolitość sygnatury brzmieniowej. Kompaktowy system jest zasilany przez identyczne końcówki mocy od Powersoft'a, jak duży system – z tą różnicą, że w module SARA jest 4-kanałowa końcówka, a w module LARA – dwie 4-kanałowe końcówki... Wiele czasu poświęcono optymalnemu zaprojektowaniu falowodów dla driverów wysokotonowych – od jego właściwości fizycznych zależy spójność fazowa i prawidłowy rozkład sumowania się fal dźwiękowych. W połączeniu ze zoptymalizowanymi filtrami FIR. Efekt? Liniowa odpowiedź fazowa już od poniżej częstotliwości 500 Hz. A to przekłada się na klarowność, świetną rekreację transjentów i przejrzystość brzmieniową.

 DAS Audio SARA w Polsce SARA 100 Craftman testy line array ALMA 1

Rzeczywiście, udostępnione przez DAS Audio narzędzia w platformie ALMA do konfiguracji i zarządzania systemami oraz kontroli systemów w trakcie pracy wynoszą możliwości systemów liniowych LARA i SARA na poziom szczegółowości niedostępny u innych producentów. Aż 4 warstwy edycyjne umożliwiają precyzyjne wystrojenie systemu – trzy warstwy są dedykowane dla inżynierów systemów, a czwarta może posłużyć jako narzędzie dostosowania konfiguracji pod własne preferencje brzmieniowe przyjezdnych realizatorów korzystających z systemów podczas koncertów.

 DAS Audio SARA w Polsce SARA 100 Craftman testy line array SARA SUB cardioid subbas kardioidalny bas

System konfiguracji w platformie ALMA jest przy tym niezwykle intuicyjny – obejmuje tworzenie logicznych elementów systemu, jak FOH / MAIN, grupy subbasowe, strefy dogłośnienia fron-fill, in-fill, out-fill, tworzenie stref delay. W ramach tychże struktur można tworzyć grupy do globalnego zarządzania poszczególnymi sekcjami całego grona – na przykład korygując górne moduły grające na dużą odległość (long-throw), lub grające na niewielką odległość dolne moduły (down-fill). Istotne, że wszelkie edycje działają w grupach w sposób relatywny, a przy tym cały czas mamy dostęp do DSP każdego pojedynczego modułu.

DAS Audio SARA w Polsce SARA 100 Craftman testy line array rear grono1 

DAS Audio opracował szereg szczególnych filtrów, udostępnił również dedykowane filtry FIR na różnych poziomach edycji, co – w zależności od sytuacji akustycznej podczas joba - pozwala wykonywać nawet dość drastyczne ruchy bez obaw o utratę koherencji fazowej dźwięku. Trzeba jednak też zaznaczyć, że aby sprawnie się posługiwać poszczególnymi elementami i warstwami edycji trzeba dysponować wiedzą i znajomością systemu. Pomocą służy dział supportu Konsbud Audio – w szczególności Szczepan Sośniak, z którym można się umawiać na testowe grania :-)

GSM: 539 260 022

e-mai: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gorąco polecamy kontakt i test tego systemu! A my wybieramy się posłuchać ten system w trakcie koncertu już w najbliższy piątek 21.07.2023 :-) Kto ma ochotę podczepić wagonik?

Dystrybucja: Konsbud Audio
#dasaudioSARA #dasaudioLARA #kardioidalnysubbas #dasaudioSARAsub #kompaktowysystemliniowy

foto: Bolesław Scholl