Logowanie

Coda Audio – technologia, innowacja i precyzja

Coda Audio – technologia, innowacja i precyzja

CodaAudio-logo-insert

Systemów liniowych jest na rynku wiele. Inwestując w tak drogi chcemy mieć pewność, że kupujemy najlepszy system w swojej klasie. Firma Coda Audio daje również gwarancję, że system będzie trwały i nowoczesny przez wiele lat, bowiem konstrukcyjnie i technologicznie systemy i rozwiązania tego producenta wyprzedzają swój czas...

CodaAudio-logo-fabryka

Coda Audio jest producentem najwyższej jakości systemów głośnikowych pro audio. Producent ma swoja siedzibę w Hanowerze, gdzie znajduje się główne biuro projektowe. Systemy nagłośnieniowe tego producenta posiadają szereg unikalnych opatentowanych technologii, które zapewniają znakomite wyniki w zakresie dynamiki systemów, jak również większą precyzję i niezawodność w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami. I nie są to czcze przechwałki producenta.

 

Aby zapewnić najwyższą jakość i kontrolę nad produktami, Coda Audio ma własny zakład produkcyjny w Europie. Dalsze korzyści z takiego podejścia do produkcji obejmują znaczną redukcję kosztów i szybsze czasy wprowadzania na rynek nowych produktów.

Rozwiązania technologiczne opracowane i stosowane przez Coda Audio pozwalają spełnieć wymagania najbardziej wymagających i skomplikowanych profesjonalnych aplikacji nagłośnieniowych, począwszy od systemów przenośnych, poprzez instalacje różnej skali, aż po touring i rental.

CodaAudio-AiRAY-grono

Wartości

Jak się nie wie, dokąd idzie, to na pewno dojdzie się gdzie indziej. Producent posiada jasno określony zestaw postaw, wartości, celów i praktyk, który – jak podkreślają – zapewnia kulturę, która stawia ich przed konkurencją. Wyszczególniają:

- dźwięk to ich pasja;

- dążą do innowacji i inwestują w badania i rozwój, a nie tylko marketing; są liderami i nie boją się być pierwsi przy wykorzystaniu nowych technologii;

- ich handlowym celem jest dostarczenie profesjonalistom z branży pro audio doskonałych systemów i rozwiązań, zaprojektowanych bez kompromisów, a dostępnych w konkurencyjnych cenach; wyjątkowe ceny ich produktów zapewniają szybszy zwrot z inwestycji (ROI);

- publikują rzeczywiste dane techniczne – Coda Audio udostępnia tylko rzeczywiste dane dotyczące efektywności, dynamiki czy pasma przenoszenia, zmierzone w zgodny z normami sposób;

- są jedną z największych firm pro audio w Europie – zatrudniają ponad 180 pracowników; Coda Audio produkuje wszystkie elementy swoich systemów – sterowniki, sprzęt, obudowy, zwrotnice i wszelką inną elektronikę – we własnym zakresie; takie podejście zapewnia utrzymanie pełnej kontroli nad wszystkimi aspektami kontroli jakości; Coda Audio posiada certyfikat (ISO9001-2000) i jako producent jest w stanie spełnić wszystkie cele techniczne i handlowe oraz szybko wprowadzać produkty na rynek. Bardzo niewiele firm jest w stanie zrobić to wszystko "w domu".

CodaAudio-ViRAY

Cele techniczne

Coda Audio posiada także listę technicznych celów, jakie spełniają:

- bezkompromisowa jakość dźwięku jest fundamentalna;

- należy używać wyłącznie najwyższej jakości komponentów głośnikowych zapewniających ultra niski poziom zniekształceń, niezawodność i zoptymalizowaną odpowiedź na transjenty; Coda Audio unika kompromisów, które prowadzą tylko do osiągnięcia akceptacji handlowej;

- nie ma kompromisu w koncepcji, z założenia systemy audio projektowane przez Coda Audio muszą być fizycznie i technicznie optymalne;

- spójne czoło fali;

- zgodność systemu - każdy produkt jest częścią rozwiązania systemowego, zoptymalizowanego dla uzyskania najlepszej jakości i wydajności.

coda_sc8_3d

Coda Audio SC8 cardioid-omni subwoofer

 

Przykład? Choćby potężny subbas Coda Audio SC8, który jest wyjątkową konstrukcją. We wnętrzu znajdują się 4 potężne przetworniki - każdy o mocy 1500 W RMS (AES). Pierwszą szczególną cechą tego zestawu jest możliwość pracy w trybie dookólnym – jak wszystkie subbasy – oraz w trybie kierunkowym, czyli w kardioidzie. Jeden zestaw może działać w trybie kardioidalnym. Wynika to z cech konstrukcyjnych - dwa woofery są na przedniej ściance obudowy, dwa na tylnej, przy odpowiednim oprocesorowaniu i opóźnieniu tylnych wooferów uzyskiwana jest propagacja kardioidalna. Wiadomo, że efektywność w takim przypadku jest nieco niższa, ale za to pasmo basowe nie promieniuje dookólnie, czyli również w tyłu, na scenę. Drugą szczególną cechą Coda Audio SC8 jest wyposażenie w czujniki kontrolujące położenie membrany. Procesor odczytujący dane z czujników wysyła sygnały sterujące do końcówek, co pozwala uzyskać nieprawdopodobną czystość impulsów gwarantując tym samym najwyższą jakość dźwięku w klasie subwooferów.

CodaAudio-DDP-WaveDriver8cali

Coda Audio DDP WaveDriver 8 cali

 

Coda Audio stosuje współosiowe przetworniki średnio-wysokotonowe pracujące w zakresie już od 350 Hz do 20 kHz, z pasywnym podziałem @6 kHz. Takie rozwiązanie w technologii DDP (Double Diaphragm Planar-wave-drivers) pozwala uzyskać zgodność fazową dla całego pasma formantowo-transjentowego, co przekłada się na doskonała czytelność mowy i wokali, ale również daje świetną odpowiedź impulsową i dużą moc dla przetwarzania pasma środkowego - dość powiedzieć, że średnio-niskotonowy driver 6” może przenieść w szczycie nawet 1300 W.

CodaAudio-ViCOUPLER-propagacja

Inną ciekawą innowacją jest możliwość doboru szerokości propagacji w poziomie - dzięki technologii ViCOUPLER i specjalnym nakładkom można uzyskać propagację symetryczną przykładowo 80° lub 120°, ale można też uzyskać propagację niesymetryczną - od osi odpowiednio 40° i 60° (lub odwrotnie na drugą stronę :-) ), co pozwala zoptymalizować projekcję dźwięku w pomieszczeniach i w instalacjach stałych. Procesory DSP w końcówkach dbają przy tym o zachowanie zgodności fazowej zestawów.

CodaAudio-ViCOUPLER

Coda Audio ViCOUPLER 80°

 

Produkcja i kontrola jakości

Coda Audio kontroluje każdy proces zaangażowany w produkcję aż do końcowego pakowania i wysyłki. Wszystkie drewniane części obudowy mają małą tolerancję 0,1 mm, co jest możliwe dzięki zastosowaniu komputerowo sterowanych maszyn. Maszyny jednak nie jest w stanie wykonać wszystkich zadań, dlatego zespół Coda Audio składa się z wysoko wykwalifikowanych i zmotywowanych ludzi. Obudowy są klejone, przykręcane, powlekane i szlifowane przed malowaniem.

Coda Audio wykorzystuje ekologiczne farby na bazie wody, jak również bardziej wytrzymałe dwu-składnikowe farby poliuretanowe do produktów touringowych. Na życzenie Klienta możliwe są różne kolory wykończenia. Każdy głośnik przed zamontowaniem przechodzi intensywne badania i testy w celu uzyskania certyfikatu jakości.

CodaAudio-ViRAY-Liverpool-Philharmonic-Hall

Coda Audio ViRAY Liverpool Philharmonic Hall

 

Systemy nagłośnieniowe Coda Audio to najwyższej jakości kompleksowe rozwiązania dla instalacji oraz do touringu dla firm rentalowych. Wkrótce odbędzie się prezentacja systemów nagłośnieniowych tego producenta. Zachęcamy do udziału - to profesjonalne, dopracowane w najmniejszych szczegółach, innowacyjne, świetnie zaprojektowane i znakomicie wykonane systemy przygotowane do długotrwałej pracy w najcięższych warunkach.

 

Dystrybutor: Tommex
Kontakt handlowy: Tomasz Boroń (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 
coda_audio_linus_rack40_3d1
Coda Audio Linus Rack 40
CodaAudio-SC2F
Coda Audio SC2-F subwoofer