Logowanie

30-lecie firmy Konsbud Audio

30-lecie firmy Konsbud Audio

Jubileusz 30-lecia firmy Konsbud Audio, jednej z najbardziej liczących się polskich firm dystrybucyjnych pro audio, należy bez wątpienia do najważniejszych wydarzeń roku 2019 w naszej branży. Spotkanie, jakie odbyło się pod koniec maja w przepięknych okolicznościach przyrody w osadzie Firleje ukazało prawdziwą, faktyczną siłę firmy...

Siłę ludźmi – założycielami, współpracownikami, klientami i kierownictwem. Oraz Przyjaciółmi z Jerzym Kowalewskim na czele. I siłą marek, które w Polsce Konsbud Audio reprezentuje. A są to same znamienite marki - Allen & Heath, Audio-Technica, Apart, Avid, Aviom, Bi-Amp, d&b audiotechnik, Cordial, Cymatic Audio, DHD Audio, Genelec, Green-GO, KLANG, Markbass, Nagra Audio, Neutrik, Nti i Stage Tec.

 30 lecie Konsbud Audio scena Magdalena Wlodzimierz Pospiech 1

Jubileuszowe spotkanie było szczególne. Zaszczycili je swoją obecnością założyciele firmy Konsbud Audio - Magdalena i Włodzimierz Pospiech oraz Jerzy Kowalewski z firmy Konsbud, którzy podzielili się wspomnieniami. Mogliśmy poznać zarówno historię powstania, z początkówo działalności, gdy Konsbud Audio był dystrybutorem marek Casio, Korg i Yamaha, jak rozwoju i przebranżowienia firmy Konsbud Audio z branży instrumentów muzycznych na firmę pro audio ukierunkowaną na radio i telewizję.

To Konsbud Audio wprowadził na początku lat 90. do Polski marki Neutrik, Sennheiser, Neumann i STUDER ugruntowując ich pozycję na rynku. Przez wiele lat firma reprezentowała również marki AKG, Tannoy, SPL. Faktem jest, że szefostwo firmy Konsbud Audio zawsze dobierało współpracujące marki w bardzo przemyślany sposób. I nawet, jeśli to były marki budżetowe, jak na przykład Phonic, reprezentowały w swojej klasie wysoki poziom wykonania, cechowały się przemyślaną konstrukcją i innowacyjnymi rozwiązaniami.

 30 lecie Konsbud Audio scena Magdalena Włodzimierz Pospiech Jerzy Kowalewski

Historia firmy to jednak przede wszystkim osoby, które ją kształtowały – na początku Magdalena i Włodzimierz Pospiech, a od pewnego momentu ich córka – Agnieszka Pyrich oraz Jarosław Kierkowski. Aktualna Pani Prezes firmy Konsbud Audio wspierała działalność firmy Rodziców od samego początku, jednak na stałe związała się z firmą dopiero w roku 1997. „Wchodzenie” w firmę trwało wiele lat, założyciele firmy obserwowali swoją córkę, wspierali jej rozwój, na przykład wysyłając na różne kursy prowadzenia biznesu i szkolenia. W roku 2005 Magdalena i Włodzimierz Pospiech podjęli decyzję o przejściu na emeryturę i przekazaniu prowadzenia firmy córce. Agnieszka Pyrich została prezes firmy.

30 lecie Konsbud Audio scena Magdalena Włodzimierz Pospiech Jarek Kierkowski Agnieszka Pyrich 0 

Mocnym wsparciem merytorycznym i biznesowym okazało się przyjście do firmy Jarosława Kierkowskiego. Wykształcony muzyk, praktyk w świecie studyjnym i nagłośnieniowym, wieloletni realizator firm FOTIS Sound i FS Audio, monitorowiec Maanamu, w momencie wejścia do Konsbud Audio spowodował zauważalne ożywienie we wszystkich segmentach działalności firmy. Swoim doświadczeniem, umiejętnością komunikacji i ogromnym zapałem do pracy pozwolił umocnić firmie Konsbud Audio swoją pozycję na szeroko pojętym rynku pro audio, od świata broadcastu, przez studio, po live.

 30 lecie Konsbud Audio nagrody

Mądra polityka rozwoju oraz dywersyfikacja rynków czyni sytuację firmy stabilną. Dzięki przemyślanej polityce produktowej, nieustannym analizom przyszłości rozwoju rynków, nieledwie jego kreowania, firma Konsbud Audio ma zapewniony stały rozwój. To zasługa całej kadry kierowniczej z Agnieszką Pyrich jako prezesem na czele i dyrektorami działów. Zresztą, nie pozostaje to niezauważone przez sferę biznesu. Konsbud Audio regularnie jest wyróżniany przez różnorakie gremia i kapituły nagród biznesowych. Dość wymienić najnowszą nagrodę - „Puls Biznesu” uznał prezes Agnieszkę Pyrich jako jedną z 10 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w roku 2019!

 Agnieszka Pyrich Kobieta Biznesu top 10

Siłą firmy jest zgrany zespół specjalistów i dobrze zorganizowana struktura firmy. Warto podkreślić, że Konsbud Audio zajmuje się nie tylko działalnością handlową. Konsbud Audio to integrator z energicznym działem projektów zajmującym się nie tylko instalacjami audio, ale również systemami audiowizualnymi i systemami kinowymi. Jednocześnie warto podkreślić wysoką kulturę pracy i świetną atmosferę w tej firmie, co można było zaobserwować zarówno podczas oficjalnych uroczystości na scenie, jak podczas trwania nieoficjalnej części imprezy. Poza tym w Konsbud Audio ceni się i docenia fachowców. Świadczy o tym choćby wysoki staż pracy większości współpracowników i skupienie wokół firmy takich ekspertów i fachowców, jak Jarosław Kierkowski, Piotr Jankiewicz, Jacek Majewski czy Jacek Mazur. To nie teoretycy, a znakomici praktycy z ugruntowaną wiedzą i ogromnymi umiejętnościami. To daje firmie istotną przewagę nad konkurencją.

 30 lecie Konsbud Audio scena Jarek Kierkowski Agnieszka Pyrich Radek Barczak MaxSPL 2

Firma Konsbud Audio naszym zdaniem zajmuje pozycję jednego z liderów branży pro audio. Uroczystość 30-lecia działalności stała się asumptem do wręczenia redakcyjnej nagrody MaxSPL od PortaluNagłosnieniowego za wkład w rozwój branży pro audio w Polsce. Cieszymy się, że nagroda została przyjęta zarówno przez Założycieli firmy, jak aktualne Szefostwo firmy z dużą estymą.

 30 lecie Konsbud Audio Magdalena Wlodzimierz Pospiech Radek Barczak

Firma jest tak silna, jak ludzie pracujący w niej i dla niej. To od wiedzy, pomysłów, konsekwencji w działaniu zależy zakres i tempo rozwoju firmy. Sukces zależy równie mocno od kadry zarządzającej odpowiedzialnej za określenie i wybór kierunków rozwoju oraz dobór współpracowników, jak od samych współpracowników firmy i ich zaangażowania. Konsbud Audio na 30-lecie istnienia ma się znakomicie – gratulacje! I życzymy nieustannego rozwoju, co w aspekcie nowych kontraktów na dystrybucję produktów całej grupy Biamp z pewnością będzie faktem dokonanym.

30 lecie Konsbud Audio zdjecie zbiorowe medium

Strona firmy: Konsbud Audio