Logowanie

Soundcraft Vi5000 / Vi7000 i Si IMPACT – cykl szkoleń w całej Polsce

Soundcraft Vi5000 / Vi7000 i Si IMPACT – cykl szkoleń w całej Polsce

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-uczestnicy2

Przez ostatnie dwa tygodnie w Krakowie, Wrocławiu, Łomiankach, Gdańsku i Rzeszowie odbyły się premierowe szkolenia z najnowszych riderowych konsolet cyfrowych Soundcrafta – Vi5000 oraz Vi7000, a także starszej Vi3000. Przy okazji była również prezentowana najnowsza budżetowa konstrukcja – Soundcraft Si IMPACT.

 

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-Impact

Ta niewielka konsoleta – Soundcraft Si IMPACT – wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko średnich i małych firm rentalowych, ale i klubów muzycznych, koncertujących zespołów muzycznych, zespołów eventowych i weselnych, a nawet studiów nagraniowych. Łatwość i szybkość konfiguracji i pracy oraz znakomite brzmienie dzięki nowym przetwornikom analogowo-cyfrowym i topowym algorytmom firm BSS, dbx i Lexicon przy cenie 11900PLN sprawiają, że to będzie z pewnością rynkowy przebój. Zwłaszcza, że w trakcie szkolenia okazywało się, że intuicyjność obsługi tego miksera przekonuje do Soundcrafta nawet użytkowników konsolet innych marek...

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-Vi5000

 

Szkolenie z dużych desek rozpoczęło się od porównania modeli Vi3000 do Vi1, Vi5000 do Vi4 i Vi7000 do Vi6. Są to niejako generacyjne odpowiedniki tych stołów. Tutaj także omawiane były przede wszystkim wszystkie funkcje, interfejs użytkownika, budowa, szczegóły wyposażenia i konfiguracji technicznej stołów tj. ilość kart DSP, różnorakie karty rozszerzeń, nowe „gadżety” na pokładzie czy zmieniona grafika. Krok po kroku uczestnicy przeszli przez kurs korzystania z konsolety Vi5000, poczynając od konfiguracji deski, kończąc na różnych trickach obsługi. Wszystko to wymieszane było z humorystycznymi wstawkami "Decybela", a co za tym idzie - nikt się nie nudził. Poświęcono również uwagę wbudowanym procesorom BSS'a (m.in. nowe w rodzinie Vi korektory dynamiczne) oraz Soundcraft Realtime Rack, czyli specjalnej wersji wtyczek UAD dla konsolet Soundcraft.

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-Vi3000

 

Znakomitym pomysłem było korzystanie w trakcie szkoleń z off-line'owych edytorów do tych konsolet. Zostały zaprezentowane wszelkie aspekty związane z konfiguracją mikserów i przygotowaniem ich do pracy. Prowadzący dzielili się ponadto swoimi doświadczeniami z pracy z dźwiękiem live – praktyczne aspekty sprawiały, ze prezentacja zyskiwała charakter szkolenia z realizacji dźwięku live. Można się było dowiedzieć wielu „knifs&tricks” zarówno w kwestii obsługi stołów, jak realizacji dźwięku. To bardzo podnosiło wartość merytoryczną prezentacji. Duży Lajk!

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-Oskar

 

Szkolenia zebrały naprawdę dużą liczbę uczestników. Nie tylko dlatego, że szkolenia dotyczyły sprzętu marki Soundcraft - prowadzącymi cykl szkoleń byli znani i cenieni realizatorzy blisko współpracujący z firmą ESS Audio - Oskar "Decybel" Tarczyński oraz Michał Jantar. Ich wkład w przekaz merytoryczny jest nieoceniony. Po każdej części rozpoczynała się burza pytań o formaty transmisji, połączeń, zastosowania różnych protokołów, łączenie cyfrowych formatów DANTE, MADI, AES/EBU, wspólne poszukiwanie rozwiązań problemów uczestników szkolenia... Naprawdę było warto się wybrać i wziąć udział – faktycznie szkolenia obejmowały również szereg aspektów realizacyjnych. I to było ogromną zaletą tych spotkań.

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-Michal

 

Warto jeszcze dodać, że multitrack wczytany na konsolete Vi5000 grał na znakomitych zestawach głośnikowych JBL serii SRX800 – to JEDYNE zestawy w tej klasie cenowej, w których zastosowano algorytmy z riderowych serii VTX i presetów V5, m.in. do podziału pasma w zwrotnicach cyfrowych użyto nie wprowadzające zniekształceń fazowych filtry FIR. Ma to kolosalny wpływ na czytelność i klarowność brzmienia stawiając całą serię SRX800 ponad konkurencją.

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-uczestnicy

 

Szczerze polecamy udział w kolejnych cyklach szkoleń i prezentacji organizowanych przez ESS Audio – to świetna okazja, by nie tylko poznać obsługę cyfrowych mikserów Soundcraft, ale i poszerzyć horyzonty i poznać rozwiązania wielu problemów, z jakimi się borykamy w codziennej pracy nagłośnieniowej i realizacyjnej.

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-Vi5000zoom

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-Impact-screen

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-logo

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-PN1

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-Ui

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-rzut

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-graty1

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-graty2

 

Soundcraft-Vi5000-Si-IMPACT-graty3

 

TAGI: Soundcraft Si IMPACT szkolenie, Soundcraft Vi-5000 szkolenie, darmowe szkolenie z realizacji dźwięku, prezentacja Soundcraft Si IMPACT, kurs obsługi miksera cyfrowego, Soundcraft Si IMPACT cena