Logowanie

Adamson – certyfikowane szkolenie z obsługi systemów liniowych we Wrocławiu

Adamson – certyfikowane szkolenie z obsługi systemów liniowych we Wrocławiu

Rider. Słowo klucz do pożądanego brzmienia przez realizatorów zespołów, a z drugiej do sukcesu firmy rentalowej. Adamson jest jedną z najbardziej riderowych marek koncertowych systemów nagłośnieniowych na świecie. Za sprawą nowego dystrybutora Adamsona w Polsce – wrocławskiej firmy ProAUDIO-AVT – zaczyna zdobywać godną tej marce pozycję również w naszym kraju. Gdzie tkwi tajemnica sukcesu?

Szkolenie ADAMSON 3

Support. Czyli wsparcie merytoryczne, techniczne i logistyczne. To – prócz ceny naturalnie :-) - bodaj najważniejszy element decydujący o wyborze przez firmy rentalowe systemu nagłośnieniowego. Na rynku jest przynajmniej kilkanaście świetnie brzmiących systemów liniowych. Ważne są na przykład możliwości dopożyczenia kolejnych elementów systemu na potrzeby większych realizacji – taką możliwość nowy dystrybutor Adamsona w Polsce udostępnia na bardzo preferencyjnych warunkach. Istotna jest również dostępność zestawów naprawczych do przetworników czy zapasowe końcówki mocy. Również takie elementy supportu gwarantuje ProAUDIO-AVT. No i kolejny niezwykle istotny element - od pewnego poziomu jakości systemu najistotniejszym elementem wpływającym na jakość brzmienia zaczyna być poziom przygotowania technicznego obsługujących go inżynierów systemów nagłośnieniowych i realizatorów. Wiadomo, że każda firma po zakupie systemu jest przeszkalana przez specjalistów z Adamsona, ale z drugiej strony o popularności systemów decyduje również poziom znajomości sprzętu przez ogół realizatorów. Stąd niniejsza inicjatywa dystrybutora.

Szkolenie ADAMSON 13

Firma ProAUDIO-AVT zorganizował dotąd kilka pokazów i prezentacji najnowszego systemu Adamson S10 z basami S119. Pod koniec marca odbyło się pierwsze dwudniowe certyfikowane szkolenie z konfiguracji i obsługi systemów liniowych firmy Adamson połączone od razu z plenerowymi odsłuchami systemu. Szkolenie poprowadził znakomity specjalista, Thomas Vestergaard - Senior Application Engineer marki Adamson Systems Engineering. Nasza redakcja została zaproszona do udziału w szkolenie, dzięki czemu mieliśmy okazję uczestniczyć w części wykładów i testów.

Trzeba przyznać, że poziom dopracowania merytorycznego materiału szkoleniowego wzbudza respekt. Takie dwudniowe szkolenie zawiera oczywiście pewną dawkę „marketingu”, ale przede wszystkim przesycone jest wiedzą. Jest ukierunkowane na kompletne opanowanie obsługi systemu, od przeprowadzenia prawidłowej predykcji projektu nagłośnienia, przez skątowanie, opięcie i zawieszenie systemu, po zestrojenie. Thomas Vestergaard na bieżąco dzielił się również swoimi doświadczeniami z różnych sytuacji nagłośnieniowych.

Szkolenie ADAMSON 5

Udostępnione przez firmę Adamson narzędzie do projektowania systemu nagłośnienia na potrzeby różnych sal – program Blueprint AV, jest bardzo szybkie i przejrzyste w obsłudze. Jak wiadomo, systemy nagłośnieniowe Adamson korzystają z końcówek mocy LabGruppen wyposażonymi w processing Lake. Szkolenie obejmowało poznanie tajników zarówno oprogramowania do predykcji, jak i procesora DSP w końcówkach.

Wiadomo, że po szkoleniu najlepiej by było ugruntować sobie zdobytą wiedzę i umiejętności praktycznie, podczas pracy na systemie liniowym Adamson – na przykład udostępnionym przez ProAUDIO-AVT systemie Performance Adamson S10 z basami S119 :-) Wiadomo nam, że po tym szkoleniu jedna z firm podjęła decyzje o zakupie takiego systemu. Będzie więc okazja w praktyce popracować w Polsce na nowym systemie Adamsona :-) Czego Wam życzymy.

Dystrybutor: ProAUDIO-AVT