Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 434.
Logowanie

EAW RedLine RL12, RL15 i RL18s – aktywne zestawy z DSP z subbasami w konfiguracji cardio

EAW RedLine RL12, RL15 i RL18s – aktywne zestawy z DSP z subbasami w konfiguracji cardio

EAW-Anya

Czerwone światła, mnóstwo konsolet, ogromny bufet... B-), ograniczona ilość zaproszonych gości... Wszystko za sprawą zaślubin EAW ANYA z EAW OTTO. A na uboczu, z dala od blasku premiery, stał niewielki zestaw, który jednak przyciągnął sporo widzów... RedLine... Dla niektórych sensacja.

DDK, RB

 

EAW_RedLine_13

EAW REDLINE – nowa seria kolumn głośnikowych firmy EAW podbił serca wielu uczestników premiery od „pierwszego usłyszenia” :) Nie ma w tym krzty przesady! System gra mocnym, ale naturalnym sound'em, detalicznie, punktualnie, wspaniale zfazowanym dźwiękiem. Wokale są „na czole”. I to nie jest przesada.

EAW_RedLine_1

W skład serii wchodzą póki co 3 modele: RL12 i RL15 (12 i 15 cali) oraz RL18S, czyli 18-calowy subwoofer. Wszystkie kolumny mają wbudowane końcówki oraz procesory DSP. Przetworniki w szerokopasmowych modelach RL12 i RL15 są napędzane przez 250-watową dla drivera wysokotonowego i 1000-watową końcówkę dla woofera – obie pracują w klasie D. Autorskie algorytmy EAW DynO optymalizują przepływ mocy ze wzmacniacza do przetwornika. Trochę to brzmi jak bełkot marketingowy, ale.... ten system naprawdę wywarł na nas ogromne wrażenie.

EAW_RedLine_2

Modele szerokopasmowe to dwudrożne konstrukcje, z czterema eliptycznymi otworami bass reflex. Zastosowano 1-calowe drivery z cewką o średnicy 1,75”, umieszczone w tubie o propagacji 60 x 90 stopni. Woofery odpowiednio są 12-calowy i 15-calowy. Zestawy te przetwarzają pasmo z zakresu 55 Hz – 19 kHz dla RL12 oraz 50 Hz – 19 kHz dla RL15. Obie konstrukcje pozwalają na uzyskanie w szczycie max SPL 135 dB. Dla sygnału ciągłego max SPL wynosi 129 dB. Pokładowe DSP udostępnia trzy presety umożliwiające pracę zestawów w 3 różnych konfiguracjach. Pierwsza z nich to Main, gdzie pracują same górki w pełnym paśmie, druga – Main+Sub z odciętym dołem i trzecia – jako monitor, z korektą wzmocnień pasma wynikających z ustawienia zestawu na podłodze. Wprawdzie trudno nazwać szerokopasmówki RedLine niskoprofilowymi monitorami, ale... w razie potrzeby mogą służyć za monitory dzięki odpowiedniemu nachyleniu pod kątem 45stopni. Zazwyczaj, gdy mamy do czynienia ze sprzętem „do wszystkiego” okazuje się do niczego, jednak firmy lubią i potrafią zaskakiwać. Czas pokaże, czy te kolumny nadadzą się do wszystkiego.

Niesamowity procesor DSP pozwala uzyskać odpowiedź impulsową porównywaną z monitorami studyjnymi. I to nie jest przesada...

EAW_RedLine_3

EAW RL18S, czy subwoofer, jest przystosowany do pracy jako pojedynczy zestaw subbasowy, lub w przypadku zastosowania dwóch zestawów w konfiguracji kardioidy. Jest to możliwe dzięki pokładowemu DSP, który ma zapisane ustawienia dla takiej konfiguracji. Możliwości procesora przewidują przełączenie go między normalną opcją, kardioidą – front oraz kardioidą – back, dzięki temu mamy niemalże gotową instalację podczas stawiania systemu. Proste i nad wyraz skuteczne. Faktycznie, w kardio basy nie grają „do tyłu”, dzięki czemu scena jest automatycznie cichsza.

EAW_RedLine_5

Zestawy EAW serii RedLine posiadają twardy, wzmocniony grill, dzięki czemu nie straszne są im uszkodzenia przy użytkowaniu jako monitor podłogowy. Dodatkowym atutem jest brak podświetlanego logo czy diód na przednim panelu, więc nic nam po bokach sceny nie świeci :)

EAW_RedLine_6

Seria RedLine jest pomyślana jako uzupełnienie dla topowego systemu liniówki koncertowej EAW ANYA. Na dużych scenach nowa seria może pracować jako dogłośnienie boczne side-fill, może też stanowić doskonałe mobilne rozwiązanie na mniejsze sceny jako nagłośnienie przodowe – zintegrowane DSP oferujące możliwość pracy w kardioidzie jest wyjątkową propozycją! Czegoś takiego nie oferuje dotąd chyba żaden producent. Nie możemy się już teraz doczekać tego systemiku do testów! Wróżymy doskonałą przyszłość tej serii. Brawo EAW!

Dystrybutor: Music Info

EAW_RedLine_7

EAW_RedLine_8

EAW_RedLine_9

EAW_RedLine_10

 

TAGI: EAW RedLine RL12 i RL18s, mocny kompaktowy system nagłośnieniowy, mobilny system nagłośnieniowy z basami w konfiguracji cardio, riderowy system szerokopasmowy, EAW RL15 i RL18s cardio, subbasy mogące pracować w kardioidzie, aktywne basy z DSP pracujące w układzie kardioidy, jakie subbasy mogą pracować w cardio?, mocne aktywne subbasy z DSP z programem do kardioidy