Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 434.
Logowanie

Mackie AXIS System DC16 + DL32R DANTE – nowy cyfrowy system miksujący

Mackie AXIS System DC16 + DL32R DANTE – nowy cyfrowy system miksujący

Mackie-DC16-AXIS-caly

Mackie idzie ciekawą ścieżką... Do miksera DL32R dołącza konsoleta DC16 tworząc Mackie AXIS System. Co proponuje nowy system?

Mackie-CR16-AXIS-left

Mackie DC16 to cyfrowy mikser komunikujący się z interfejsami przyłączeniowymi / stage-box'ami za pomocą protokołu DANTE. Konsoleta ma własny silnik przetwarzający dźwięk. Jest wyposażona w 16+1 zmotoryzowanych tłumików – zaznaczmy, że BARDZO szybkich. Do dyspozycji są w pełni programowalne potencjometry/encodery zintegrowane z kanałowymi ekranami OLED, szereg klawiszy funkcyjnych oraz programowalnych encoderów. System jest zintegrowany z aplikacją Mackie Master Fader 4 na iPadach, których można na stałe w DC16 zamontować trzy. Służą do wizualnej prezentacji miksu i processingu – są zsynchronizowane, a z poziomu konsolety DC16 można zarządzać wyświetlanymi danymi. Nie ogranicza to również możliwości zdalnego sterowania systemem z pozycji Master Fader 4 przez WiFi :-)

Mackie-CR16-AXIS-connections

Sama konsoleta jest wyposażona w dwa porty DANTE Ethercon, gniazdo do komunikacji LAN (RJ45), 3 gniazda USB do podłączenia tabletów iPad, gniazdo na mikrofon komunikacyjny Talkback, stereofoniczne wejście AUX 1/8” TRS oraz wyjście monitorowe (2 × jack 1/4” TRS). Dodatkowo znajdziemy złącze do podłączenia oświetlenia (4-pinowy XLR) oraz nożnego kontrolera Foot Switch służącego na przykład do nabicia TAP Delay.

Mackie-DC16-AXIS-left-zoom

Na Mackie AXIS System składa się konsoleta DC16 oraz mikser Mackie DL32R z kartą DANTE. Na dzień premiery system obsługuje 32 wejścia i 16 wyjść, ale z nieoficjalnych „przecieków” wiadomo nam, że docelowo ma mieć możliwość obsługi 128 kanałów IN oraz 64 OUT. W tak niewielkiej i mobilnej konsolecie to imponujący wynik.

 

Premiera rynkowa jest przewidziana na kwiecień tego roku  - czyli pewnie... wrzesień 2016 :-) . Więcej informacji wkrótce :-)

 

Dystrybutor: Music Info

 

TAGI: #Mackie #DC16 #DL32R #Dante #Mackie #Axis #System #Mackie #Master #Fader4