Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 434.
Logowanie

Shure KSM8 - dwumembranowy mikrofon dynamiczny do wokalu

Shure KSM8 - dwumembranowy mikrofon dynamiczny do wokalu

Shure-KMS8-Nickel-KSM8-Black

Shure jest autorem kilku ustanawiających swoiste standardy rozwiązań. Już w roku 1939 jako pierwszy producent opracował kierunkową dynamiczną wkładkę mikrofonową przenoszenie sygnału ze źródeł z tyłu membrany, pozwalając na znaczącą redukcję sprzężeń. Rok 1996 to z kolei premiera wkładek Unidyne III z pneumatycznym zawieszeniem redukującym odgłosy i stuki generowane z obudowy mikrofonu. W ten sposób powstał najbardziej riderowy mikrofon na świecie - Shure SM58. Jesteśmy właśnie świadkiem tworzenia się historii - technologia Shure Dualdyne zastosowana w Shure KSM8 redukuje znacząco efekt zbliżeniowy charakterystyczny dla wkładek mikrofonów dynamicznych. Szczegóły konstrukcyjne są niezwykle interesujące!

Shure-KSM8-schemat

Shure KSM8 to rewolucyjna konstrukcja. Karbonowy grill ze specjalną hydrofobową tkaniną chroni wnętrze wkładki przed wilgocią i zgłoskami wybuchowymi.

Specjalna opatentowana wkładka ochronna stabilizuje membrany i pozwala kontrolować i redukować wysokoczęstotliwościowe przyszumy wynikające z bliskości aparatu wykonawczego wokalisty.

Kolejnym elementem jest kapsuła z dwiema ultracienkimi membranami, z wymuszonym zwrotnym obiegiem powietrza pozwalającym między innymi skontrolować efekt zbliżeniowy, ale dającymi również świetną odpowiedź impulsową.

Naturalnie, również w systemie elastycznego zawieszenia membrany mamy do czynienia z nowymi rozwiązaniami, które zasadniczo podnoszą skuteczność redukcji przyszumów i stuków wynikających z trzymania mikrofonu w dłoni.

Shure-KSM8-PolarPattern

Mikrofony Shure KSM8 mają charakterystykę kardioidalną. Wkładka oferuje czułość 1,85 mV (-51,5 dBV/Pa) i przenosi pasmo w zakresie 40 Hz - 16 kHz.

Shure-KSM8-characteristic

Do oferty firmy Shure dołącza nie tylko mikrofon KSM8, ale również wkładki bazujące na kapsule Dualdyne z tego mikrofonu, a przeznaczone do systemów bezprzewodowych Shure. Opcja wkładki K8 w wersjach kolorystycznych czarnej i srebrnej (Nickel) będzie oferowana dla systemów UHF-R i ULX-D, natomiast w kolorze czarnym również dla systemów Axient i QLX-D. Przewidywane ceny będą się zaczynać w Europie od 499 Euro netto.

Więcej informacji na stronie producenta.

 

Dystrybutor: Polsound

Shure-KMS8-Nickel

Shure-KMS8-Black

#riderowy #mikrofon #do #wokalu #Shure #KSM8 #najlepszy #mikrofon #dynamiczny #dla #wokalisty