Logowanie

Sławek „Guadky” Gładyszewski - realizacje koncertów Natalii Kukulskiej na Allen&Heath dLive C1500 i CDM32

Sławek „Guadky” Gładyszewski - realizacje koncertów Natalii Kukulskiej na Allen&Heath dLive C1500 i CDM32

Ponad 40 wejść ze sceny, 5 monitorowych systemów dousznych, dwa racki I/O i niewielka konsoletka z 12 tłumikami. Brzmi jak wyzwanie? Guadky rozwiewa wątpliwości.

 

Z Guadky'm spotkaliśmy się krótko na festiwalu Spring Break w Poznaniu. Na gorąco nakręciliśmy krótki materiał wideo, w którym Guadky pokazuje swoje „knify i tricksy” na A&H dLive i nie tylko... :-) Jakiś czas po festiwalu przeprowadziliśmy z nim jeszcze jedną rozmowę. Doszły kolejne doświadczenia z użytkowania dLive. Oto, co Gudky nam powiedział.

 Allen Heath dLive C1500 CDM32 Guadky2

„Zawsze lubiłem małe konsolety :-) A nasza konfiguracja dLive'a jest wręcz idealna na koncerty zespołów, na przykład Natalii Kukulskiej. I deseczka wcale nie jest za mała! Trzeba mieć sposób na sensowne zaprojektowanie sobie warstwy roboczej. Ja wykorzystuję DCA i funkcję DCA Spill – grupy instrumentów i sekcje mam przypisane do poszczególnych DCA. Po wciśnięciu klawisza MIX na tłumikach pojawiają się przypisane do tego DCA kanały. To prosty i szybki sposób na natychmiastowy dostęp i pełną kontrolę nad miksem i sygnałami wejściowymi.

Allen&Heath dLive C1500 to niezwykle przemyślana konstrukcja. Im dłużej pracuję na tym mikserze, tym bardziej dostrzegam ogrom możliwości. Przykładowo z prawej strony sterownik Allen&Heath dLive C1500 ma 19 dowolnie konfigurowalnych klawiszy funkcyjnych SoftKeys. Można tam przypisać dosłownie wszystko! Bardzo to ułatwia nawigację i obsługę różnych funkcji.

 Allen Heath dLive C1500 CDM32 Guadky DX168

Mamy następującą konfigurację Allen&Heath dLive – najmniejszy „mózg” CDM32 z dodatkowym stageboxem DX168 oraz powierzchnia sterująca C1500. Mamy fajnie podzielone sygnały na scenie, „mózg” CDM32 jest z jednej strony, stagebox DX168 połączony jedną skrętką do „mózgu” z drugiej. Mimo, że to najmniejszy dLive, ma identyczne możliwości, co większe modele. Mamy 128 kanałów wejściowych, 64 szyny miksujące. Ale najważniejsze, że nie mamy ograniczeń w procesorach, ilości emulacji preampów lampowych czy kompresorów wielopasmowych i korektorów dynamicznych. Do dyspozycji jest 64 procesorów Dyn8, które są dostępne natychmiast, w polu insertowym na dowolnym kanale wejściowym, grupie, szynie miksującej. Nie trzeba wchodzić do żadnych raków, konfigurować, wybierać... Po prostu są :-)

Allen Heath dLive C1500 Dyn8 

Świetną sprawą jest integracja z systemem mikserków monitorowych Allen&Heath ME-1. Wykorzystujemy cztery takie mikserki – każdy z Muzyków ma możliwość dostosować sobie miks w słuchawkach według własnych preferencji. Świetna sprawa.

Allen Heath dLive C1500 CDM32 Guadky ME1 2

Pracując z Allen&Heath dLive jakiś czas przekonałem się, że w porównaniu do innych konsolet znakomicie brzmi! Nawet, gdy przykładowo gramy przez jakiś inny mikser pełniący funkcję matrycy, miks na dLive wypada zauważalnie lepiej. Na pewno duże znaczenie mają 96-bitowe algorytmy miksowania z częstotliwością próbkowania 96 kHz. I nawet, jak na koniec wychodzi to po DANTE z konwersją do 48 kHz, miks się znakomicie broni.

Allen Heath dLive C1500 Valve 

Znam praktycznie wszystkie konsolety na rynku. Jestem pewien, że w tej wielkości i cenie na rynku cyfrowych konsolet nie ma nic, co by lepiej brzmiało i miało większe możliwości. Serii Allen&Heath dLive to dla mnie absolutny hit. Przekonuje się też każdego dnia, że coraz więcej realizatorów zna i lubi te konsolety. Są zdecydowanie warte zainteresowania!”.

 

Dystrybutor: Konsbud Audio