Logowanie

Nagłośnienie Community na wzmacniaczach G+M w hali Arena Gliwice

Nagłośnienie Community na wzmacniaczach G+M w hali Arena Gliwice

Jeden z najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce. Również jeden z największych, bo zdolny pomieścić ponad 17 tysięcy widzów. Arena Gliwice, bo o niej tu mowa zyskała właśnie nagłośnienie Community z serii R2.

Community ArenaGliwice 9

Na obiekt składa się główna hala, Mała Arena i budynek fitness. Obie hale dysponują elastycznymi i nowoczesnymi systemami, w tym wysokiej jakości Dźwiękowym Systemem Ostrzegawczym zintegrowanym z systemem nagłośnienia komercyjnego obiektu. System oparto na zestawach renomowanej amerykańskiej firmy Community i niezawodnej elektronice dostarczanej przez szwajcarskiego producenta G+M. Dzięki integracji na co dzień z systemu słychać dźwięk ze pomieszczenia komentatora, a w sytuacji zagrożenia DSO ma pełen priorytet, a sygnały komercyjne są zagłuszane.

 Community ArenaGliwice 3

W hali głównej i treningowej pojawiło się łącznie 76 zestawów Community R2-77Z-EN i R2-94Z-EN wspartych 16 niskotonowymi modelami Community IS6215 i zasilono przeszło 70 wzmacniaczami mocy. Ponadto systemem zarządzany jest przez 2 matryce, a każda oferuje 36 torów DSP. Wzmacniacze G+M zasilają także pozostałe strefy obiektu.

 Community ArenaGliwice 2

Usytuowane w studio dźwiękowym hali głównej stanowisko komentatora wyposażono w cyfrową konsoletę, która przesyła dźwięk do centrali DSO i zaawansowanych procesorów DSP za pośrednictwem protokołu sieciowego Dante. Stanowisko komentatora w hali treningowej bazuje na konsolecie analogowej. Oba są wyposażone w mikrofony komentatorskie, bezprzewodowe mikrofony, źródła w postaci odtwarzaczy CD/MP3/kart SD oraz eliminatory sprzężeń.

 Community ArenaGliwice 4

Od momentu otwarcia Arena miała okazję być gospodarzem wielu szeroko zakrojonych wydarzeń rozrywkowych, sportowych i targowych. Odbyła się tam m.in. gala boksu KnockOut Boxing Night, spektakl sportów ekstremalnych FREESTYLE HEROES – EXTREME & MOTO SHOW oraz kwietniowy mecz piłki ręcznej Polska-Niemcy w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy mężczyzn 2020.

 Community ArenaGliwice 6

Projekt systemu DSO zintegrowanego z nagłośnieniem komercyjnym oraz dostawę urządzeń na Arenę Gliwice zrealizowała firma TOMMEX Żebrowscy Sp. J.

 Community ArenaGliwice 8

 
Więcej informacji na stronie producenta: www.communitypro.com
Strona TOMMEX: tommex.pl