Logowanie

Cavatina Hall – koncert Ewy Bem z Alchemik Big Band w technologii dźwięku immersyjnego L-Acoustics L-ISA - Przemysław Scholl

Cavatina Hall – koncert Ewy Bem z Alchemik Big Band w technologii dźwięku immersyjnego L-Acoustics L-ISA - Przemysław Scholl

Cavatina Hall ruszyła! Wydarzeń jest co niemiara, salę odwiedzają znani artyści, a z nimi realizatorzy dźwięku. Otwieramy serię artykułów, w której właśnie realizatorzy będą się dzielić z Wami swoimi wrażeniami z realizacji koncertów w immersyjnej technologii L-Acoustics L-ISA! Na pierwszy ogień prezentujemy wrażenia Przemysława Scholl – realizatora współpracującego z ikoną polskiej wokalistyki jazzowej, Ewą Bem.

Przemysław Scholl

Pierwsza myśl, jaka przychodzi mi do głowy, myśląc o Cavatina Hall, to że jest to miejsce zjawiskowe. Właśnie tam miałem przyjemność realizacji koncertu Ewy Bem, wraz z Alchemik Big Band w skład którego wchodziła sekcja dęta: 4x TP, 4x TB, 5x SAX, Fortepian, Nord, Gitara elektryczna, 3x Back wokal, Perkusja, Kontrabas, no i oczywiście Wokal główny w wykonaniu wspaniałej Ewy Bem. Sprzęt, jaki został mi zapewniony to konsolety: Digico Quantum 338 na FOH i druga na MON, system mikrofonów bezprzewodowych WisyCom oraz szereg różnego rodzaju mikrofonów firm takich, jak DPA czy SCHOEPS. Ale to, co sprawiło mi największą przyjemność, to możliwość pracy na systemie L-Acoustic L-ISA. To był mój pierwszy koncert, jaki realizowałem na systemie immersyjnym. Funkcjonalności które zostały mi zaprezentowane i udostępnione były naprawdę olbrzymie. Możliwość precyzyjnej lokalizacji poszczególnych instrumentów w obrazie przestrzennym sceny, jest na najwyższym poziomie. Możliwość kreowania całej przestrzeni, za pomocą dedykowanego oprogramowania otwiera zupełnie nowe możliwości na miksowanie koncertów LIVE. Aby w pełni można było korzystać z możliwości immersji w sali zastosowano bardzo zaawansowany system nagłośnienia który zaskakiwał jakością detali i brzmieniem.

Cavatina Hall L Acoustics L ISA koncert Ewa Bem Przemyslaw Scholl 02

System w Cavatina Hall dzięki odpowiednio dobranej ilości oraz jakości aparatury nagłośnieniowej w stosunku do wielkości sali, daje niesamowite efekty. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować realizatorom oraz technikom Cavatiny, którzy zaprezentowali i wdrożyli mnie w obsługę tego systemu bez najmniejszych problemów. Są to odpowiednio przeszkoleni, bardzo kompetentni fachowcy, którzy chętnie służyli swoją pomocą.

CavatinaHall Audioplus L Acoustics L ISA 7 arrays Kiva2 7 arrays wide front 7 gron KS28 end fired

Dostałem od nich szereg informacji oraz wskazówek co i w jaki sposób można uzyskać i czego unikać, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bardzo to ułatwiło realizację koncertu. Faktycznie, trzymając się kilku prostych zasad udało się uzyskać pięknie brzmiący przestrzenny miks, który był słyszalny identycznie na nieomal całej widowni. Odpowiednia konstrukcja sali oraz sprzęt jaki się tam znajduje, tworzy wyjątkowość tego miejsca. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę miał przyjemność realizacji koncertów w tym miejscu i z takimi ludźmi.

Realizacja projektu Cavatina Hall: Audio Plus