Logowanie

Fohhn Focus Venue – oficjalna polska premiera i szkolenie z systemów liniowych z kierunkowaniem wiązki dźwięku

Fohhn Focus Venue – oficjalna polska premiera i szkolenie z systemów liniowych z kierunkowaniem wiązki dźwięku

Fohhn Audio AG to jeden z pionierów praktycznego wykorzystania technologii kierunkowania wiązki dźwiękowej. Ta technologia przyciąga ogromną uwagę. Najnowszym dużym systemem Focus Venue Fohhn wchodzi na rynek koncertowych systemów liniowych. Już 5. marca 2019 od godziny 10:00 w Łodzi można poznać bliżej tę wyjątkową technologię i posłuchać flagowy system Fohhn Audio AG!

 Fohhn Focus Venue FV 100 array 1

W Łodzi w Klubie Wytwórnia od godziny 10:00 będzie można poznać bliżej ten wyjątkowy system. Udział w części szkoleniowej i prezentacyjnej jest darmowy. Dystrybutor serdecznie zaprasza do udziału zarówno firmy rentalowe, ośrodki kultury, jak realizatorów i inżynierów systemów nagłośnieniowych oraz każdego, kto chce poznać bliżej technologię kierunkowania wiązki. Warto się z nią zapoznać! Oto program spotkania:

10.00  Rejestracja

11.00  Montaż systemu Focus Venue – sprawdzisz jakie to szybkie i proste

11.30  Ewolucja technologii sterowania wiązką – Samuel Hartmann, Fohhn Audio 

11.45  Przerwa kawowa

12.00  Prezentacja oprogramowania Fohhn Audio Soft oraz programu do symulacji akustycznych 3D Arisono  – Samuel Hartmann, Fohhn Audio

13.00  Przerwa kawowa

13.15  Omówienie systemu Focus Venue – Chris Bollinger, Fohhn Audio

13.45  Doświadczenia realizatorów z systemami Fohhn Audio 

           – Mateusz Dudziński, DWS Projekt  – Bass Astral x Igo

           – Robert Szczukiewicz, FS Audio – Festiwal Przestrzeń Wolności 

14.10  Lunch

15.00  Koncert Fun Factory


Udział w szkoleniu i prezentacji jest darmowy! Rejestracja na stronie https://fohhn-polska.pl/polska-premiera-focus-venue/

 Fohhn Focus Venue beam steering 1

Teraz nieco informacji o bohaterze tego spotkania – liniowym systemie stałokątowym z kierunkowaniem wiązki dźwięku (Beam Steering). Prace nad nowym systemem Fohhn Focus Venue trwały od 2010 roku. Prezentacja prototypu i koncepcji systemu miała miejsce w roku 2014. Kolejne 4 lata system był dopracowywany, by wreszcie oficjalnie ujrzeć światło dzienne w ubiegłym roku.

 Fohhn Focus Venue FV 100 array 4

Na system Fohhn Focus Venue składają się z dwa moduły – FV-100 oraz FV-200. Pierwszy to moduł wysokotonowy, drugi – średnio-niskotonowy. Wysokotonowa „kolumna” FV-100 ma 16 kompresyjnych driverów umieszczonych w specjalnie zaprojektowanych falowodach - 8 × 1˝ (cewka 1.75˝) oraz 8 × 1.5˝ (cewka 4˝). Każdy przetwornik ma dedykowany układ DSP i końcówkę mocy – w tej kolumnie niewielkiej mieści się 16 wzmacniaczy 250 W! Moduł średnio-niskotonowy to 8 przetworników 10” o dużym skoku, które są obsługiwane i napędzane przez 4 procesory DSP i 4 końcówki mocy – każda o mocy 1000 W.

Do współpracy z Fohhn Focus Venue producent przeznaczył podwieszane subbasy PS-850 o szerokich możliwościach konfiguracji, zarówno w standardowym trybie, jak kardioidalnej, do tego z technologią kierunkowania wiązki w przypadku podwieszonych gron.

Niezwykle mocną informacją jest, że maksymalny mierzony SPL z jednego metra wysokotonowego modułu to 150 dB (!), a średnio-niskotonowego – 145 dB.

 Fohhn Focus Venue beam steering 2

Jednak najistotniejszą informacją jest możliwość kierunkowania wiązki – nie tylko wysokich tonów, ale również niskich i średnich! Możliwe jest uzyskanie odchylenia +/-40° w pionie. Fohhn opracował algorytmy, które niwelują listki boczne poszczególnych częstotliwosci przy zachowaniu koherentnej fazy całego systemu (!). W poziomie system oferuje stałą propagację 90°.

Fohhn Focus Venue jest w pełni kardioidalny w całym zakresie pasma przetwarzania – od 60 Hz do 20 kHz, przy czym moduł średnio-niskotonowy pracuje w zakresie 60 Hz – 800 Hz, a wysokotonowy od 800 Hz do 20 kHz.

 Fohhn Focus Venue config

Możliwości konfiguracyjne i skalowalność systemu Fohhn Focus Venue to poważna zaleta. Możliwe jest konfigurowanie nie tylko pojedynczego słupka, ale także tworzenie podwójnego grona o propagacji poziomej 180°, potrójnego grona o propagacji 270° oraz poczwórnego grona o propagacji 360°. Do tego każde grono z całkowicie niezależnym kierunkowanie wiązki dźwięku!

 Fohhn Focus Venue FV 100 FV 200 360deg

Zapraszamy do udziału w szkoleniu i premierowej prezentacji Fohhn Focus Venue.

Organizator: Fohhn Polska