Logowanie

QSC KS118 – nowy mocny aktywny subwoofer 18”

QSC KS118 – nowy mocny aktywny subwoofer 18”

Na rynku pojawił się nowy bardzo mocny aktywny subwoofer – QSC KS118. Podtrafi wygenerować max SPL na poziomie 136 dB i przetwarza efektywnie pasmo już od 35 Hz! Zaciekawieni?

 0. QSC KS118 Press Release image 20190903

Po sukcesie cieszącego się ogromnym uznaniem modelu KW181 firma QSC zaprezentowała aktywny subwoofer KS118 – najnowszego członka rodziny subwooferów serii KS. Dzięki solidnej konstrukcji, wydajnemu wzmacniaczowi i wszechstronnym funkcjom DSP, model KS118 jest idealnym wyborem w przypadku takich zastosowań jak mobilna rozrywka czy organizacja imprez, a także w takich miejscach jak kluby i sale koncertowe, wypożyczalnie AV oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest bardzo duża moc i imponująca skuteczność w paśmie niskich częstotliwości.

„Wraz z wprowadzeniem KS118 firma QSC może zaproponować użytkownikom niespotykany wcześniej wybór doskonałych niskotonowych głośników dla ich systemów nagłośnieniowych. Zaczynając od ultrakompaktowego KS112, przez kardioidalny model KS212C, a na nowym modelu KS118 o bardzo wysokiej skuteczności kończąc, ta szeroka oferta subwooferów stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązania dla profesjonalistów oraz wszelkiego typu entuzjastów związanych z systemami AV” - powiedział Chris Brouelette, menedżer produktu w dziale głośników przenośnych.

QSC KS118 sub side

Niesamowita moc i wydajność

Subwoofer KS118 jest wyposażony w 18-calowy przetwornik bezpośredniego promieniowania z membraną o dużym wychyleniu, który jest zasilany przez wzmacniacz klasy D i mocy 3600 watów. Takie połączenie zapewnia bardzo wysoki poziom ciśnienia akustycznego z dynamiczną i muzyczną reprodukcją dźwięków o bardzo niskich częstotliwościach. Wbudowany procesor DSP optymalizuje i chroni wydajność systemu, jednocześnie oferując zaawansowane możliwości, takie jak zestawienie dwóch jednostek w układzie kardioidalnym, co maksymalizuje promieniowanie niskich częstotliwości z przodu, jednocześnie minimalizując niepożądaną energię po bokach i z tyłu takiego systemu. Tryb DEEP zapewnia dodatkowe rozszerzenie pasma niskich częstotliwości i przetwarzanie sygnału pod kątem bardziej efektywnych wychyleń membrany przetwornika.

QSC KS118 sub on wheels

Doskonałe walory użytkowe

Niezwykle łatwa w transporcie obudowa jest bardzo stylowa i wytrzymała. Zrobiono ją z najwyższej jakości sklejki brzozowej i posiada ona cztery komfortowe w użyciu aluminiowe uchwyty oraz cztery niskoszumowe kółka, które znajdują się na tylnym panelu. Umieszczone na ścianie górnej nagwintowane gniazda tyczki M20 pozwalają na użycie standardowych 35-milimetrowych tyczek, co ułatwia użycie zestawów głośnikowych z serii K.2 oraz innych pełnopasmowych głośników do budowy systemów w układzie pionowym.

QSC KS118 sub panel

Jedna seria, wiele możliwości

Niewielkie wymiary i łatwość zastosowania modelu KS112 jest niezwykle cenna, gdy dostępna przestrzeń jest mocno ograniczona, a oczekiwana jest obecność mocnych i dobrze brzmiących basów. Natomiast w sytuacjach, gdy w określonych miejscach nie jest pożądana zbyt duża głośność, może być wyjątkowo przydatne kierunkowe promieniowanie niskich częstotliwości, jakie zapewnia subwoofer KS212C. Wysoka skuteczność subwoofera KS118 wychodzi naprzeciw obecnym wymaganiom dotyczącym dynamicznej i bardzo energetycznej reprodukcji dolnego pasma.

Wszystkie aktywne subwoofery z serii KS oferują niesamowitą wydajność, elastyczność i mobilność, a także niezawodność pracy przez wiele lat, co jest poparte docenianą 6-letnią globalną gwarancją QSC po zarejestrowaniu produktu.

Najnowszy subwoofer QSC KS118 jest dostępny w ofercie oficjalnego dystrybutora w Polsce - firmy Aplauz. W najbliższym czasie subwoofer trafi również do najlepszych sklepów muzycznych na terenie całego kraju.

Dystrybutor: QSC

O firmie QSC

QSC jest uznanym producentem wysokiej jakości produktów audio, wideo i kompleksowych rozwiązań do zarządzania dźwiękiem i obrazem, w tym platformy Q-SYS, wzmacniaczy, głośników i mikserów cyfrowych. Wykorzystując szeroką gamę technologii QSC tworzy produkty, które oferują znacznie więcej niż sumę poszczególnych podzespołów, i dostarcza niezawodne, skalowalne i elastyczne rozwiązania instalacyjne, korporacyjne, przenośne, produkcyjne i kinowe dla klientów na całym świecie.

Pobierz załącznik: