Logowanie

JBL EON ONE Compact – przenośny, zasilany akumulatorem aktywny zestaw głośnikowy z 4-kanałowym mikserem i Bluetooth

JBL EON ONE Compact – przenośny, zasilany akumulatorem aktywny zestaw głośnikowy z 4-kanałowym mikserem i Bluetooth

Nowy głośnik od JBLa to taki szwajcarski scyzoryk mobilnych zestawów głośnikowych :-) JBL EON ONE Compact to wyjątkowa konstrukcja na rynku. Zasilanie może bowiem czerpać z wbudowanego, wymiennego akumulatora zapewniającego nawet 12 godzin pracy. Co jeszcze oferuje nowy JBL EON ONE Compact?

 JBL EON ONE Compact angle vertical 2600

JBL EON ONE Compact to zestaw głośnikowy 8” + 1” z wbudowaną energooszczędną i wysoce efektywną końcówką mocy w klasie D, zamknięty w eleganckiej obudowie typu bass-reflex z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Design utrzymany w stylistyce serii JBL EON 600 jest zdecydowanie mocną stroną nowego głośnika. Zastosowanie wydajnego 8-calowego woofera i dobrze zaprojektowanych bass-reflexów pozwoliło uzyskać pasmo przenoszenia już od 37,5 Hz przy spadku 10 dB. Z serii JBL EON 600 zaczerpnięto również znakomity falowód zapewniający wyrównaną propagację średnich i wysokich tonów. Wychodzi na to, że z maksymalnym generowanym SPL na poziomie 112 dB, JBL EON One Compact jest najskuteczniejszym zestawem głośnikowym w swojej klasie.

 JBL EON ONE Compact monitor

Obudowa JBL EON ONE Compact została tak zaprojektowana, że można go używać w pozycji stojącej, bocznej jako monitor estradowy – pod kątem 45° i na obu bokach, a także można go instalować na statywie kolumnowym. Do tego nowy zestaw głośnikowy zasilany akumulatorowo jest bardzo lekki – waży zaledwie 8 kg!

 JBL EON ONE Compact battery

JBL EON ONE Compact może być zasilany z sieci, bądź przez akumulator. Konstruktorzy tak zaprojektowali mechanizm wymiany akumulatora, by można to było przeprowadzić szybko i bez użycia dodatkowych narzędzi. Poziom naładowania akumulatora wyświetla się w aplikacjach sterujących na systemy iOS oraz Android.

 JBL EON ONE Compact mixer zoom

Wbudowany 4-kanałowy cyfrowy mikser obsługuje dwa wejścia mikrofonowo-liniowe combo XLR/jack 1/4” - pierwsze wejście dodatkowo z zasilaniem Phantom (!), wejście liniowe na gniazdku jack 1/4” z możliwością przełączenia w wysokoimpedancyjny tryb Hi-Z do podłączenia gitary. Ponadto zamiennie funkcjonuje albo fizyczne wejście mini-jack stereo 1/8”, lub bezprzewodowe Bluetooth do streamowania muzyki. Świetnym rozwiązaniem niespotykanym w konkurencyjnych głośnikach tego typu jest przygotowany przez zespół Soundcrafta algorytm Ducking – po uaktywnieniu klawisza Ducking, w przypadku, gdy na wejściach mikrofonowych pojawi się mowa, automatycznie ściszana jest muzyka, by słowa były zrozumiałe. Jest to funkcja przydatne nie tylko dla Djów, ale również na wszelakiego rodzaju eventy i imprezy firmowe. Prócz wejść dostępne są dwa wyjścia - „podaj dalej” na gniazdku jack 1/4” oraz wyjście słuchawkowe.

 JBL EON ONE Compact USB

Bardzo na czasie rozwiązaniem są dwa gniazdka USB typu A – jedno 2A, drugie 1A, służące do ładowania urządzeń mobilnych. Muzycy bardzo często do kreowania dźwięku wykorzystują tablety, syntezatory i kontrolery zasilane z USB, a DJ'e niejednokrotnie dysponują kontrolerami zasilanymi z USB. Można również użyć porty USB do naładowania powerbanków :-)

 JBL EON ONE Compact App 1

Kanały wejściowe mają korektor 2-pasmowy z gotowymi presetami. Do dyspozycji jest również procesor efektów Lexicona z pogłosami i efektem chorus oraz wspomniany wcześniej Ducker. Korekcja jest dostępna również na kanale wyjściowym. Sterowanie jest manualne, lub zdalne z poziomu aplikacji na tablety Android i iOS łączącej się z głośnikiem przez Bluetooth. Istotną zaletą jest możliwość zdalnej kontroli nad 4 głośnikami JBL EON ONE Compact naraz. Przydatną opcją jest możliwość zapisywania snapshotów.

 JBL EON ONE Compact control tablet

JBL EON ONE Compact został zaprojektowany dla wielu różnych zastosowań. Sprawdzi się jako nagłośnienie muzycznych występów, czy to w terenie, czy w niewielkich klubach. I to zarówno występów solowych, jak małych zespołów – bez żadnych dodatkowych urządzeń! Powinien zadowolić klawiszowców w roli osobistego monitora. Z uwagi na niewielkie gabaryty, przyda się również jako front-fill na małej scenie, na przykład podczas wesela. Możliwość zasilenia z akumulatora umożliwi wykorzystanie tego JBLa na przykład podczas montażu i demontażu na evencie czy w plenerze :-) Poziom ciśnienia akustycznego i bardzo szerokie pasmo przenoszenia sprawi, że na pewno z jego używania będą zadowoleni DJ'e. Świetną opcją jest możliwość podłączenia streamingu muzyki aż do 4 głośników jednocześnie! Wszelkie mobilne sytuacje, typu niewielkie konferencje hotelowe, prezentacje, stoiska promocyjne, apele w szkołach, spotkania korporacyjne, a nawet niewielkie i średniej wielkości stoiska targowe czy sale sportowe, siłownie i sale do fitnessu – to idealne środowisko pracy dla JBL EON ONE Compact!

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: ESS Audio