Logowanie

Barbra Streisand z d&b audiotechnik GSL

Barbra Streisand z d&b audiotechnik GSL

Pośród artystów, którzy postawili na najnowocześniejszy technologicznie system liniowy d&b audiotechnik GSL jest Barbra Streisand – wspaniała wielopokoleniowa Artystka, jedna z najlepiej sprzedających się piosenkarek i autorek tekstów wszech czasów. Na d&b GSL dała między innymi dwa fenomenalne koncerty - w Madison Square Garden w Nowym Jorku oraz w United Center w Chicago.

Od Q do GSL

Partner d&b audiotechnik - Carlton Audio Services (Miami, Floryda), wraz z Clair Global (Lititz, PA), dostarczali produkcję dźwięku dla koncerty Barbra Streisand przez ostatnie trzynaście lat. „Marka d&b audiotechnik stała się częścią projektu w 2007 roku, kiedy nieżyjący już niestety Bruce Jackson poprosił mnie o rozwiązanie dla miejsc VIP podczas europejskiej trasy koncertowej na świeżym powietrzu. Dlatego wybrałem najlepsze dostępne w tym czasie systemy głośników d&b”, stwierdził projektant systemów nagłośnieniowych i frontowy inżynier dźwięku, Christopher Carlton. „Wybrałem lekki system d&b Q1, który został zastosowany jako wypełnienie front-fill. Do dnia dzisiejszego używamy serii V d&b do wszystkich opóźnień i obszarów wypełnienia, w tym monitorów side-fill dla naszej Gwiazdy. ”

Carlton przejął stery w pełnym wymiarze zarówno jako projektant systemów nagłośnieniowych, jak i frontowy inżynier dźwięku w roku 2011 po śmierci Jacksona, wieloletniego frontowego realizatora Streisanda.

„Używamy systemów głośników z opóźnieniem podczas każdej trasy koncertowej Barbry Streisand od 1994 roku”, powiedział Carlton. Ostatnio zespół produkcyjny zapytał, czy można je wyeliminować ze względu na logistykę. Dzięki opracowaniu systemu d&b audiotechnik GSL i zastosowaniu ArrayProcessing'u, wszystkie modele nagłośnienia wykazały bardzo dobre pokrycie bez użycia linii opóźniających. Na koncerty w Madison Square Garden w Nowym Jorku oraz w United Center w Chicago, KM Productions z Nowego Jorku dostarczyło główny system składający się z szesnastu modułów po każdej stronie GSL8 i GSL12 oraz subbasy SL-SUB. Firma Carlton, Carlton Audio Services, uzupełniła system o serię J i V serii systemów 180˚ i 270˚ oraz na front-fill i side-fill. Cały system był zasilany końcówkami mocy d&b audiotechnik D80, wykorzystując ArrayProcessing we wszystkich gronach.

Barbra Streisand d b audiotechnik GSL J V concerts scene

Na scenie Barbrę Streisand wsparł 14-osobowy zespół. Skład imponujący - muzycy grający na: zestawie perkusyjnym, zestawie percussion, basie, gitarze, saksofonie, flecie, ponadto trzech klawiszowców i pianista, trzech skrzypków, altowiolinista i wiolonczelista oraz trzech wokalistów.

„System d&b audiotechnik GSL to bardzo „gładki” i „ciepły” system dźwiękowy”, zauważył Carlton. „Oba koncerty poszły bardzo dobrze; Barbra była bardzo zadowolona z tego, co słyszała na scenie. Nie używa monitorów dousznych, więc bardzo ważne jest dla niej połączenie monitorów scenicznych, dogłośnienia side-fill i tego, co powraca z nagłośnienia. Komplementowała mnie ze sceny podczas sprawdzania dźwięku i podziękowała całemu zespołowi audio podczas koncertów. ”

Cechy konstrukcyjne systemu d&b audiotechnik GSL, w tym genialna kierunkowość systemu podniosły wydatnie komfort na scenie i precyzję miksowania, a technologia ArrayProcessing zagwarantowała niezwykle wyrównane pokrycie w każdym miejscu sal koncertowych. To jest możliwe tylko z systemami d&b audiotechnik.

Dystrybucja: Konsbud Audio